"Bez porządnej biblioteki w porządnej szkole porządnie się uczyć nie da ... "
J. Andrzejewska
Godziny pracy biblioteki i czytelni:
Czwartek 8:00 - 15:00 dzień bez wypożyczeń
mgr Joanna Kwiecińska
Motto:
"Kto czyta - żyje wielokrotnie"

Wielu uczniów naszej szkoły chętnie wypożycza książki. Szczególnie młodsi czytelnicy odwiedzają bibliotekę, nawet kilka razy w tygodniu. W czytelni można na miejscu skorzystać z księgozbioru podręcznego, odrobić lekcje, poczytać czasopisma oraz komiksy. Korzystający z czytelni wpisuje do Księgi Obecności swoje imię, nazwisko i klasę.
W bibliotece czytelnicy mają wolny dostęp do wydzielonych półek. O tym jak korzystać ze zbiorów bibliotecznych uczniowie zapoznają się na systematycznie prowadzonych zajęciach z edukacji czytelniczej i medialnej.

Biblioteka organizuje dla uczniów konkursy czytelnicze, imprezy biblioteczne, wystawy szkolne. Dwa razy w tygodniu biblioteka "czyta" dzieciom.
Cykliczne imprezy odbywające się w bibliotece to:

1. Światowy Dzień Pluszowego Misia
  2. Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
  3. Pasowanie na czytelnika

Biblioteka podejmuje różne działania rozwijające wrażliwość kulturalną i społeczną oraz promujące czytelnictwo. Ściśle współpracuje z innymi bibliotekami szkolnymi i publicznymi, a także instytucjami kultury. Przygotowuje uczniów do udziału w konkursach czytelniczych, literackich, recytatorskich. Organizuje wyjścia do teatru i na lekcje teatralne.