piątek, 19 kwietnia 2024r.

WIĘCEJ KULTURY
2015-10-04 14:29:35

PROJEKT EDUKACYJNY "WIĘCEJ KULTURY W SZKOLNE MURY" IV EDYCJA

termin realizacji:  kwiecień 2016 r.

koordynatorzy projektu: E. Przytuła, J. Kwiecińska,  M.Dyczkowska, M. Dorosińska

przeznaczenie projektu: Projekt angażuje wszystkich uczniów. Ma charakter interdyscyplinarny. Realizowany jest na lekcjach różnych przedmiotów oraz w trakcie działań pozalekcyjnych.

CELE:

1. Doskonalenie   umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach,
  2.  Przestrzeganie norm społecznych,
  3.  Umiejętność kulturalnego komunikowania się z innymi,
  4.  Uczenie szacunku dla języka ojczystego
  5. Rozwijanie umiejętności językowych, ortograficznych, literackich
  6. Odkrywanie pasji i talentów uczniów
  7. Stworzenie możliwości aktywnego uczestnictwa w propozycjach różnorodnych form projektu

Realizacja projektu umożliwia nabycie następujących umiejętności:

UCZEŃ:

1. Stosuje na co dzień zwroty grzecznościowe,
  2.  Akceptuje i naśladuje pozytywne wzorce zachowania,
  3. Stara się pracować nad sobą – zdobywa nowe umiejętności,
  4.  Efektywnie współdziała w zespole z zachowaniem obowiązujących norm,
  5. Dba o czystość i poprawność języka.

FORMY  REALZACJI :

1. Plebiscyt MISTRZ DOBRYCH MANIER  kl. IV- VI ( odpowiedzialni E. Przytuła, J. Kwiecińska, M. Dorosińska )

2. KONKURSY :

- Szkolny konkurs ortograficzno- gramatyczny kl. IV –V ( Odpowiedzialni: M. Dorosińska, E. Przytuła )

- Savoir- vivre   kl. IV – VI ( odpowiedzialni: J. Kwiecińska, M. Dyczkowska )

- „ Kultura i szacunek to twój wizerunek  - międzyszkolny konkurs polonistyczny kl. IV-VI  ( organizator G. 16 )    nauczyciel przygotowujący:  E. Przytuła

- Szkolny konkurs na rymowankę nt. grzeczności kl. II –III ( odpowiedzialni: wychowawcy )

- Szkolny konkurs na plakat, hasło, rymowankę nt. właściwego zachowania się w codziennych sytuacjach, kl. IV-V  (odpowiedzialni: E. Przytuła, M. Dorosińska)

- Szkolny konkurs  twórczości własnej – tworzenie opowiadań i historyjek o tematyce dotyczącej nieodpowiednich  zachowań kl. V- VI ( odpowiedzialna E. Przytuła )

3. Opracowanie KODEKSU DOBREGO WYCHOWANIA  kl. IV- V (odpowiedzialni : E. Przytuła , J. Kwiecińska )

4. GREETINGS, FAREWELLS and GOOD TABLE MANNERS  – opracowanie angielskich zwrotów grzecznościowych
(powitanie, pożegnanie, podziękowanie, zasady kulturalnej rozmowy oraz zachowania się przy stole), kl. I- III (odpowiedzialna : M. Dyczkowska)