Regulamin świetlicy

1. Świetlica czynna jest codziennie od 6:50 do 7:50
    oraz od 10:30 do 15:00.
  2. Świetlica szkolna przeznaczona jest dla uczniów klas 0 - VI, których rodzice pracują. W świetlicy przebywają również uczniowie ze względu na inne ważne okoliczności lub konieczność objęcia ich opieką wychowawczą, terapeutyczną lub dydaktyczną.
  3. Rodzice lub opiekunowie zobowiązani są do osobistego zapisania dziecka do świetlicy (wypełnienie karty zapisu) oraz punktualnego odbierania dzieci.
  4. Dzieci odbierane są ze świetlicy przez rodziców, wyznaczonych opiekunów lub mogą wychodzić samodzielnie o godzinie określonej w pisemnym oświadczeniu.
  5. Wychowankowie nie mogą opuszczać świetlicy bez zgody wychowawców. O każdym wyjściu (do toalety, biblioteki, itp.) należy informować wychowawców.
  6. W sali obowiązuje cisza i porządek, wszyscy dbają o czystość, szanują gry i zabawki, oszczędnie gospodarują materiałami, szanują dobro społeczne.
  7. W świetlicy organizowane są zajęcia plastyczne, techniczne, muzyczne i ruchowe, zajęcia własne, odrabianie zadań domowych oraz odbywają się uroczystości i imprezy.
  8. Powinnością dzieci jest chętnie uczestniczyć w zajęciach, pomagać innym w rozwiązywaniu problemów, bawić się zgodnie, kulturalnie i bezpiecznie.