środa, 24 czerwca 2026r. | Rok szkolny 2025/2026. | 18:41:37 |
22 czerwca 2026 r. o godz. 12.00, w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu
przy ul. Wawel 2, odbyła się Gala Mistrzów.
Podczas uroczystości dzieciom i młodzieży wręczone zostały dyplomy i nagrody za wybitne sukcesy edukacyjne w bieżącym roku szkolnym, a także podziękowania dla nauczycieli, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Z naszej szkoły nagrody odebrały uczennice klas ósmych:
Amanda Bała, Lena Giczan i Maja Mularczyk.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się na sali gimnastycznej
według następującego harmonogramu:
godz. 08:00 klasy 7 - 8
godz. 09:30 klasy 1 - 3
godz. 11:00 klasy 4 - 6
Dziś w radosnej atmosferze, odbył się XVIII MARSZ NADZIEI w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Pola Nadziei. Wzięli w nim udział również reprezentanci naszej Szkoły, w tym także wolontariuszka sosnowieckiego Hospicjum. Celem wydarzenia było okazanie solidarności z osobami nieuleczalnie chorymi, promowanie idei opieki hospicyjnej, a także wyraz wdzięczności dla wszystkich przedszkoli, szkół, osób dobrej woli okazujących dobro i wsparcie dla podopiecznych hospicjum. Podczas wydarzenia został także rozstrzygnięty konkurs fotograficzny "Otulamy cierpienie płaszczem miłości" w którym II miejsce zdobyła nasza uczennica:)

Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za aktywny udział w akcji charytatywnej
"DOBROzbiórka książek"organizowanej pod patronatem
Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK w Katowicach.
Darczyńcy, dając im drugie życie realnie pomagają potrzebującym.
Czytasz-Oddajesz-Pomagasz


26 maja zakończyliśmy akcję charytatywną "Gorączka Złota" organizowaną pod patronatem Śląskiego Oddziału Okręgowego PCK w Katowicach.
Dziękujemy wszystkim za udział i duże zaangażowanie.
Zebrane pieniądze będą przeznaczone na letni wypoczynek oraz wsparcie edukacyjne dla potrzebujących dzieci.

21 maja w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z młodym pisarzem Mateuszem Cetnarskim. Autor opowiadał uczniom o swojej pasji do pisania, pierwszych książkach z gatunku fantasy i baśni oraz o tym jak przebiegał proces ich tworzenia.
Spotkanie było bardzo ciekawe i inspirujące, a uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali opowieści o drodze do spełnienia marzeń. Pan Mateusz zachęcał wszystkich do rozwijania swoich talentów, wytrwałości oraz wiary we własne możliwości. Uczniowie mogli na spotkaniu zadawać pytania, zdobyć autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie z autorem. Największą atrakcją okazał się jednak spektakularny taniec w stylu Michaela Jacksona w wykonaniu naszego gościa. Występ wywołał ogromny entuzjazm i został nagrodzony gromkimi brawami. Pan Mateusz Cetnarski pokazał tym samym, że oprócz talentu literackiego ma również poczucie humoru i świetny kontakt z dziećmi. Książki autora zostały zakupione do biblioteki szkolnej. Spotkanie na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli.
Mistrzostwa Sosnowca w siatkówce plażowej chłopców.
20 maja 2026 r. odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Siatkówce Plażowej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza drużyna zaprezentowała się bardzo dobrze podczas fazy eliminacyjnej, odnosząc zwycięstwa nad szkołami SP 29, SP 23, SP 38 oraz SP 21. Jedyną porażkę w grupie ponieśliśmy w meczu z SP 6. W półfinale przegraliśmy z drużyną SP 1, a w meczu o 3. miejsce ulegliśmy SP 45.
Ostatecznie nasza szkoła zajęła wysokie 4 miejsce w turnieju.
Gratulujemy zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!
Szkolna Liga LA dziewcząt - Igrzyska Młodzieży Szkolnej
19 maja 2026 r. na stadionie lekkoatletycznym odbyły się zawody Szkolnej Ligi LA dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasza reprezentacja po bardzo dobrych startach i sportowej walce zajęła 4 miejsce w klasyfikacji generalnej.
Indywidualne sukcesy naszych zawodniczek:
1 miejsce w skoku wzwyż zdobyła Natasza Grzegorczyk,
2 miejsce w rzucie oszczepem wywalczyła Lena Giczan,
2 miejsce w biegu na 1000 m zajęła Amanda Bała,
3 miejsce w biegu na 600 m zdobyła Maja Pelz,
3 miejsce w pchnięciu kulą zajęła Maryna Moskaliuk.
Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

Rusza rekrutacja uzupełniająca do klas I na rok szkolny 2026/2027
i potrwa od 18 maja 2026 r. od godz. 12:00
do dnia 26 maja 2026 r. do godz.15:00
https://uzupelniajaca-sp-sosnowiec.nabory.pl/
Link do uchwały o sieci szkół podstawowych od 1 września 2026 r. >>
Koszykówka 3x3
Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Mistrzostwach Szkół Podstawowych w koszykówce 3x3 dziewcząt- Igrzyska Młodzieży Szkolnej, które odbyły się 6 maja 2026 roku. Dziewczęta zaprezentowały bardzo dobrą formę, wychodząc z grupy z pierwszego miejsca po zwycięstwach nad SP 47 oraz SP 21. W półfinale pewnie pokonały drużynę SP 45, zapewniając sobie awans do finału. W decydującym meczu, mimo ambitnej walki, uległy zespołowi SP 40 i ostatecznie zajęły wysokie 2 miejsce.
Gratulujemy świetnego wyniku i sportowej postawy!
22 kwietnia w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych na czytelników.
Uczniowie klasy 1a przygotowali i zaprezentowali piękny program artystyczny poświęcony poszanowaniu książek oraz roli czytania w życiu każdego człowieka.
Następnie miało miejsce uroczyste pasowanie symboliczną książką, które wprowadziło najmłodszych w grono czytelników biblioteki. Na zakończenie uczniowie wypożyczyli swoje pierwsze książeczki oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą miłym wspomnieniem tego wyjątkowego dnia.
Kolejny raz w naszej szkole przypomnieliśmy wszystkim o ważnym święcie narodowym
jakim jest rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
W przybliżeniu tych wydarzeń pomogła nam tym razem klas 7a i 7b oraz zespół "rockowy" z klasy 5b.
Podczas apelu, zarówno młodsi, jak i starsi mieli okazję spotkać opowiadającą o sobie Konstytucję,
posłuchać przysięgi króla Stanisława Augusta czy fragmentów poezji upamiętniających tamte chwile.
Kolejny wielki sukces!
Uczennica naszej szkoły, Lena Giczan jest Laureatką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii
oraz Finalistką tego też konkursu z Biologii.Uroczysta gala odbyła się w CEE Egzotarium. Gratulujemy!
Sukces w Turnieju Czytelniczym
23 kwietnia drużyna naszych uczennic z klasy Vb w składzie: Emilia Nowak, Zuzia Prokopiak i Zuzia Zyzik, zdobyły pierwsze miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Czytelniczym "Z baśnią przez Świat". Serdecznie gratulujemy!
W ostatnim czasie w naszej szkole odbyły się ekolekcje organizowane przez Miasto Sosnowiec, podczas których fachowym słowem uczono młodzież klas 1-7 dlaczego warto dbać o środowisko i jak sortować śmieci.
A klasa 8 miała na lekcji biologii zadanie praktyczne. Uczniowie, podzieleni na grupy tworzyli plakaty, ulotki i ostatecznie punkty informacyjne o ochronie lasów, wód, klimatu i gleby. Przed szkołą zrobił się mały plac informacji środowiskowej. Uczniowie edukowali przychodzących do naszej szkoły rodziców. Było całkiem naukowo.
Kolejne sukcesy naszych uczniów!
W konkursie historycznym Żeromskiada - Świat Starożytny, uczeń klasy 7 Adam Czapiga zajął 1 miejsce.
Natomiast w konkursie biologiczno-chemicznym "Młody przyrodnik"
organizowanym przez IV LO Staszic, uczennica klasy 8 Lena Giczan zdobyła 2 miejsce.
Serdecznie gratulujemy!