czwartek, 25 czerwca 2026r.
Rok szkolny 2025/2026.
04:21:02
Do poprawnej pracy strona wymaga plików Cookies.Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie

Kontakt
Adres:
Szkoła Podstawowa nr 25
im Juliusza Słowackiego
41-218 Sosnowiec
ul.Ignacego Krasickiego 1

Telefon:
32 292-80-18
Fax:
32 263-94-13

Email:
sp25@sosnowiec.edu.pl

Dojazd:

Wyświetl większą mapę
E-DZIENNIK, BIP
.
GALA MISTRZÓW
2026-06-23 18:02:15

22 czerwca 2026 r. o godz. 12.00, w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu
przy ul. Wawel 2, odbyła się Gala Mistrzów.  
Podczas uroczystości dzieciom i młodzieży wręczone zostały dyplomy i nagrody za wybitne sukcesy edukacyjne w bieżącym roku szkolnym, a także podziękowania dla nauczycieli, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Z naszej szkoły nagrody odebrały uczennice klas ósmych: 
Amanda Bała, Lena Giczan i Maja Mularczyk.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: Dyrekcja
MARSZ NADZIEI
2026-06-17 17:03:53

Dziś w radosnej atmosferze, odbył się XVIII MARSZ NADZIEI w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej Pola Nadziei. Wzięli w nim udział również reprezentanci naszej Szkoły, w tym także wolontariuszka sosnowieckiego Hospicjum. Celem wydarzenia było okazanie solidarności z osobami nieuleczalnie chorymi, promowanie idei opieki hospicyjnej, a także wyraz wdzięczności dla wszystkich przedszkoli, szkół, osób dobrej woli okazujących dobro i wsparcie dla podopiecznych hospicjum. Podczas wydarzenia został także rozstrzygnięty konkurs fotograficzny "Otulamy cierpienie płaszczem miłości" w którym II miejsce zdobyła nasza uczennica:) 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: J.Letki
SPOTKANIE Z PIŁKARZAMI ZAGŁĘBIA
2026-02-04 19:55:58

Dzisiaj w naszej szkole zawitali piłkarze Zagłębia. Biały czerwony zielony - kojarzycie? Oczywiście! Każdy to zna! Kilka słów o sobie, sporcie, pytania sprawdzające wiedzę, testy sprawnościowe, nagrody... Ale najcenniejszym było siąść koło znanych i lubianych sportowców, dostanie autografu i oczywiście wspólne zdjęcie  Młodzież była przygotowana w szaliki, piłki, koszulki... Kibice jak się patrzy! Realizowanie kierunków polityki oświatowej okazuje się być proste i atrakcyjne. Kogo dalej zapraszamy? Hokeiści?..... Spróbujemy 

 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: Dyrekcja
ŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI
2025-12-12 20:58:16

8 grudnia 2025 r. uczniowie kl. VII b wzięli udział w Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach. Mieli okazję uczestniczyć w licznych pokazach, warsztatach i wykładach przygotowanych przez naukowców oraz studentów śląskich uczelni. Uczniowie mogli obserwować doświadczenia chemiczne, poznać zasady działania nowoczesnych urządzeń badawczych, a także samodzielnie wykonać proste eksperymenty.
Udział w festiwalu był inspirującym doświadczeniem, które być może  pobudzi uczniów do dalszego pogłębiania wiedzy.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr E. Przytuła
PROGRAM MEN
2025-12-09 23:12:40

Udział w Programie MEN „Wyjście z klasą” umożliwił uczniom klas IV-V naszej szkoły udział w przedstawieniu Teatru Zagłębia w Sosnowcu pt. „Brzydkie kaczątko”.

Przesłaniem spektaklu we wspaniałym wykonaniu aktorów naszego teatru była nauka o wartości piękna wewnętrznego, akceptacji odmienności, odwadze oraz sile przetrwania. Uczniowie nie tylko świetnie się bawili, ale również mieli możliwość pobudzenia swojej empatii, wyobraźni, kreatywności,
a także wrażliwości na sztukę.


Autor: J. Kwiecińska
PROGRAM MEN
2025-12-05 17:55:25

3 grudnia uczniowie z klas IV-V naszej szkoły udali się na wycieczkę do Zamku Sieleckiego w Sosnowcu. W ramach warsztatów historyczno- plastycznych zapoznali się z Zagłębiowskimi tradycjami świąt Bożego Narodzenia oraz wykonywali własne lampiony adwentowe. Zwieńczeniem wycieczki było zwiedzanie Zamku Sieleckiego i oglądanie wystawy sztuki współczesnej.

Wycieczka została sfinansowana ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Programu MEN pod nazwą „Wyjście z klasą.”

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: J. Kwiecińska
CENTRUM SZTUKI - ZAMEK SIELECKI
2025-11-27 11:03:52

W dniu 25 listopada 2025 roku, w ramach edukacji regionalnej uczniowie klasy 8 a wraz z opiekunami wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Sosnowieckiego Centrum Sztuki - Zamek Sielecki. Podczas wizyty poznali historię zamku oraz dzieje regionu Zagłębia Dąbrowskiego. Zwiedzanie połączone było z interesującą lekcją muzealną, dzięki której uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę o lokalnym dziedzictwie kulturowym i historycznym. Wyjazd był cenną okazją do nauki poprzez bezpośredni kontakt z historią oraz kształtowanie postaw szacunku wobec tradycji i zabytków regionu.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: A. Mijas
Odliczanie:

Done

Done

Do Wakacji pozostało
1 dni



Kalendarz szkolny