Godziny pracy : codziennie od 11:00 do 14:00

w środy od 11:30 do 14:00

mgr Małgorzata Dyczkowska  -  kierownik świetlicy

Nasza świetlica jest integralną częścią szkoły, która wspomaga i uzupełnia jej pracę. To miejsce przeznaczone dla uczniów,którzy spędzają swój wolny czas w pożyteczny sposób, bawiąc się i ucząc. Naszym zadaniem jest zapewnienie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej umożliwiającej im wszechstronny rozwój osobowości oraz stworzenie odpowiednich warunków do racjonalnego wykorzystania wolnego czasu. Staramy się tutaj o przyjazną atmosferę, aby dzieci czuły się bezpiecznie i swobodnie, znalazły chwilę pożądanego spokoju oraz odrobinę indywidualnego zainteresowania.
Świetlica czynna jest codzienne do 14:00.  Jeżeli istnieje potrzeba, aby dziecko przebywało dłużej pod opieką wychowawców rodzice mogą skorzystać z oferty Świetlicy Socjoterapeutycznej „Słoneczny Klub”, która pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:00 do 16:30.
 Do świetlicy zapraszamy dzieci, którym rodzice lub opiekunowie nie mogą zapewnić opieki przed lub po zajęciach szkolnych oraz uczniowie oczekujący na zajęcia pozalekcyjne.
 W świetlicy prowadzimy zajęcia plastyczne, techniczne, umuzykalniające,czytelnicze oraz gry i zabawy towarzyskie i sportowe. Wychowankowie grają w gry planszowe, oglądają filmy i bajki, korzystają z komputera, układają puzzle i klocki, bawią się zabawkami, słuchają muzyki.
  Wykonane przez dzieci prace plastyczne i techniczne służą do dekoracji świetlicy, dzięki czemu zawsze jest ona kolorowa i zadbana.

Jako społeczność świetlicowa organizujemy konkursy i turnieje dla wszystkich uczniów szkoły oraz uczestniczymy w imprezach ogólnoszkolnych.