Dzieci i młodzież korzystają z różnorodnej oferty zajęć pozalekcyjnych. Udział w nich zapewnia wszechstronny rozwój intelektualny, fizyczny, zdrowotny, emocjonalny i społeczny.
Szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych obejmuje całą przestrzeń dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczą spójną z potrzebami dziecka, rodziców, środowiska lokalnego.
Priorytetem tych zajęć jest wszechstronny rozwój osobowości naszego ucznia w oparciu o wartości osobowe, społeczne, etyczne i estetyczne, jako przygotowanie do życia w otaczającym go świecie. Uwzglednia różne aspekty działań.
Koła zainteresowań przedmiotowych lub o charakterze artystycznym pozwalają uczniom zaprezentować i zgłębić swoje umiejętności, odkrywać, rozwijąc swoje pasje.
Uczniowie o niższym potencjale intelektualnym mogą korzystać z zjęć dydaktyczno wyrównawczych. Szczególną troską otaczamy uczniów z rtudnościami w nauce i dysfunkcjami.
Każdy uczeń ma wnaszej szkole szansę na samorealizację. Praca pod czujnym okiem nauczyciela wyzwala w uczniu aktywne działanie.

Teatrzyk szkolny. Początki naszego teatrzyku to rok 2000. Spotykaliśmy się wtedy okazjonalnie, przygotowując przedstawienia na określone imprezy szkolne. W następnych latach zajęcia zespołu, do którego należą uczniowie z klas IV-VI odbywają się systematycznie raz w tygodniu. Naszym celem jest przybliżenie młodym ludziom tajników sztuki aktorskiej, wyzwolenie w nich twórczej aktywności i dobra zabawa na scenie. Uczniowie na zajęciach nie tylko pracują nad odpowiednią dykcją, ale również z przyjemnością poznają tajniki tańca. Organizowane są także wyjścia do teatru i na lekcje teatralne. Zajęcia prowadzą: mgr Małgorzata Dyczkowska - kierownik świetlicy i mgr Joanna Kwiecińska - bibliotekarz.

teatr,teatr
teatr,teatr,teatr

Więcej informacji: [www]

teatr Koło teatralne „Wesołe Skrzaty” swą działalność rozpoczęło w październiku 2003 roku. Spotkania z zainteresowanymi uczniami klas młodszych odbywają się w każdy wtorek od godz.14.15 do godz. 15.00. Podczas spotkań mali aktorzy zdobywają umiejętności pięknego i wyraźnego recytowania, uczą się swoich ról – wczuwają się w sytuacje ukazując stany uczuć za pomocą gestu, mimiki i ruchu. Z opracowanym programem byliśmy z wizytą w:
  • Przedszkolu Miejskim nr 53 w Sosnowcu;
  • Bibliotece Miejskiej – Filia nr 3 w Sosnowcu;
  • Szkole Podstawowej nr 46 w Sosnowcu;
  • Centrum Pediatrii im. Jana Pawła w Sosnowcu;
  • Festiwalu Ekspresji Dziecięcej w Katowicach;

Ponadto w naszej szkole wystąpiliśmy podczas:
  • Festiwalu Twórczości Dziecięcej – W krainie bajek;
  • Z okazji Dnia Babci i Dziadka;
  • · Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Nasza Planeta Ziemia”;
  • Dni Otwartych Szkoły;
  • Pasowaniu na czytelnika klas pierwszych;
  • Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
  • · Międzyszkolnego Konkursu recytatorskiego – Śladami Juliusza Słowackiego;
  • Pasowaniu uczniów klas pierwszych.

Opiekunami koła teatralnego „Wesołe Skrzaty” są: mgr Anna Filip i mgr Iwona Środa
więcej – [www.kolkoteatralne.bo.pl]
Zdjęcia:
-biblioteka
teatrteatrteatrteatr
-przedszkole
teatrteatr teatr teatr
-szpital
teatrteatrteatrteatrteatrteatrteatrteatrteatr

[1],[2],[3],[4]

Judo.
Trenerem jest: mgr Bożena Bednarz
W naszej szkole od 4lat istnieje sekcja judo. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki o. Treningi prowadzi mgr Bożena Bednarz - była reprezentantka Polski. Uczestnicy zajęć to uczniowie kl. I - VI w liczbie 40 osób. W roku 2003 zapoczątkowaliśmy cykliczny turniej z okazji Dni Sosnowca. Zawodnicy na treningach, podnoszą poziom sprawności fizycznej, rozwijają podstawowe cechy motoryczne oraz poznają i doskonalą elementy techniki judo. Od roku nasi zawodnicy uczestniczą w Szkolnej Lidze Judo i Ju-jitsu.

Zdjęcia: [1] [2] [3]

Taniec cheerleaders. W 2005r. zespół zajął II miejsce w Mistrzostwach Sosnowca, II m. w Mistrzostwach Śląska i III m. w Mistrzostwach Polski, w 2006r. zespół zajął II m. w Mistrzostwach Sosnowca, I m. w Mistrzostwach Śląska,

Klub Europejski.
Opiekunem Klubu Europejskiego jest p. Anna Lipa
Klub Europejski w naszej szkole nosi nazwę "Młodzi Europejczycy". Należą do niego uczniowie z klas IV-VI.