Koła

Przy bibliotece działa Koło Przyjaciół Biblioteki oraz łącznicy biblioteczni. Do koła należą uczennice klasy V, które pomagają bibliotekarzowi w pracy. Spotkania odbywają się raz w miesiącu, natomiast łącznicy biblioteczni utrzymują stały kontakt pomiędzy biblioteką a swoją klasa, przekazując im bieżące informacje, a następnie umieszczają je w kąciku bibliotecznym
Uczniowie pomagają przy loteriach, konkursach , zbiórkach książek, imprezach bibliotecznych, zbiórce makulatury i baterii oraz przy wykonywaniu drobnych prac porządkowych, plastycznych i technicznych.

Koło czytelniczo-medialne
Zajęcia odbywają się raz w tygodniu we wtorki,
w godzinach 12:40 - 13:25.

Uczniowie samodzielnie zdobywają i poszukują informacji na dany temat, które wykorzystują między innymi przy wykonywaniu wystawek tematycznych. Doskonalą techniki czytania ze zrozumieniem i ćwiczą płynne czytanie. Uczestniczą w konkursach pięknego czytania ze zrozumieniem. Biorą udział w konkursach czytelniczych.

W lutym 2010 roku w ramach zajęć koła uczniowie uczestniczyli w zorganizowanej przez Instytut Nauk o Ziemi w Sosnowcu "Lekcji w kinie". Poznali tajniki zawodów związanych z filmem.