Wydarzenia



   

Rok szkolny 2012/2013


"Konkurs czytelniczy „W BAŚNIOWEJ KRAINIE BRACI GRIMM”

 22 listopada uczennice z klas III i IV: Alicja Szumiec i Wiktoria Rutkowska oraz Renata Kafel i Wiktoria Strączek brały udział w konkursie czytelniczym pt: „W BAŚNIOWEJ KRAINIE BRACI GRIMM”.
Uczennice reprezentowały naszą szkołę w dwóch zespołach. Wiktoria Rutkowska i Renata Kafel wywalczyły dla szkoły II miejsce. W oczekiwaniu na wyniki obejrzeliśmy przedstawienie teatralne w wykonaniu szkolnego teatrzyku oraz skorzystałyśmy ze słodkiego poczęstunku. Natomiast po konkursie wszyscy uczestnicy konkursu zwiedzali Izbę Regionalną szkoły.

"Poczytajmy razem"

 W październiku z okazji realizacji projektu edukacyjnego POCZYTAJMY RAZEM odbył się w bibliotece szkolnej KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA ZE ZROZUMIENIEM. Jury konkursu w składzie mgr Ewa Przytuła, mgr Małgorzata Dyczkowska oraz mgr Joanna Kwiecińska wybrało Mistrzów Pięknego Czytania, którzy zostali nagrodzeni medalami na uroczystości szkolnej podsumowującej projekt.

"Spotkania z autorami książek dla dzieci"

 30 października o 10-tej rano powitaliśmy autorkę wspaniałych książek dla dzieci Panią Barbarę Gawryluk. Przyjechała do nas z Krakowa, gdzie mieszka i pracuje. Jest absolwentką filologii szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od lat pracuje jako tłumaczka i dziennikarka radiowa. W Radiu Kraków m. in. przygotowuje codzienne wiadomości. Jest także autorką cyklicznej audycji „Książki na szóstkę” poświęconej literaturze dla dzieci. Znajomość języka szwedzkiego najchętniej wykorzystuje przy tłumaczeniach książek. W spotkaniu brały udział dzieci z klas I-IV. Młodzi czytelnicy zaciekawieniem wysłuchali m.in. dwóch historii, które zdarzyły się naprawdę: o losach krakowskiego psa Dżonka oraz Psa, który płynął Wisłą na kawałku kry, a kiedy wypłynął na wody Bałtyku – od niechybnej śmierci uratował go oficer, mechanik statku badawczego R/V Baltika. Wszystkie dzieci bawiły się doskonale przy czytanych przez autorkę fragmentach opowiadań. Na koniec spotkania można było zakupić książki po cenie wydawniczej i otrzymać dedykację wraz z autografem pisarki.

Rok szkolny 2010/2011


"Spotkania z autorami książek dla dzieci"

Rok szkolny 2009/2010


Projekt edukacyjny związany z obchodami roku patrona szkoły Juliusza Słowackiego.

Realizacja projektu związanego z obchodami 200 rocznicy patrona naszej szkoły Juliusza Słowackiego.
Dzieci wykonywały albumy, drzewa genealogiczne, prace plastyczne "Stroje z epoki", portret literacki J.Słowackiego
w formie żartobliwej. We wrześniu odbyła się akademia podsumowująca projekt.
Wręczono nagrody za najciekawsze i najlepiej wykonane prace plastyczne i literackie.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych



Światowy Dzień Pluszowego Misia.



Rok szkolny 2008/2009

Czytelnia to miejsce gdzie można przygotować się do lekcji, zrelaksować przy muzyce, poczytać książki i czasopisma.

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych.

Wystawa prezentująca naszą bibliotekę na miejskiej konferencji pod hasłem "Biblioteka szkolna dziś i jutro", która odbyła się w ZSTiL w Sosnowcu.

Święto Pluszowego Misia:
- konkursy szkolne i międzyszkolne,
- dziecięca twórczość literacka,
- wystawki tematyczne.

Rok szkolny 2008/2009

Kiermasz ciekawej książki.

Rok szkolny 2008/2009

Warsztaty "Jak powstaje książka dla uczniów klas I - III"





Rok szkolny 2008/2009

Apel podsumowujący Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych - nagrody i dyplomy dla zwycięzców konkursów organizowanych przez bibliotekę szkolną.


Rok szkolny 2008/2009

Konkurs recytatorski wierszy Jana Brzechwy dla klas I - III.


Rok szkolny 2008/2009

Spotkanie autorskie z tłumaczką książek dla dzieci Panią Joanną Rogulską-Berdyn zorganizowane z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych


Rok szkolny 2007/2008

Konkurs czytelniczy "Exlibris biblioteki szkolnej". Zdobyliśmy I, II, III miejsce !!!!

Udział w międzyszkolnych rozgrywkach SCRABBLE w ZSO nr 11 w Sosnowcu - IV miejsce.

Odbywający się corocznie szkolny konkurs "SAVOIR-VIVRE, o zachowaniu się nie tylko przy stole".

Spotkanie z autorką książek Anną Onichimowską - Filia MBP dla Dzieci i Młodzieży.

Zwycięzcy konkursu czytelniczego "Jestem autorem bajki lub baśni" - Filia Nr 3 MBP w Klimontowie

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

W czwarty poniedziałek paĽdziernika tj. 24.10.05 r. obchodziliśmy w szkole Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. O imprezie i różnych propozycjach wspólnej zabawy informowały plakaty i ogłoszenia w budynku szkoły oraz okolicznościowa wystawa "Historia książki i jej znaczenie w życiu człowieka". Przeprowadzono kiermasz nowych książek, które w ramach współpracy z Hurtownią i Księgarnią Taniej Książki w Tuliszkowie, zostały przekazane w komis na okres dwóch tygodni. Ogłoszono również wśród nauczycieli i uczniów zbiórkę książek używanych, zorganizowano kiermasz książek za złotówkę. Odbył się apel dla klas IV - VI oraz wystawka ulubionych książek dzieci - prace plastyczne. Był też słodki poczęstunek dla ofiarodawców i pamiątkowe wpisy oraz życzenia dla biblioteki.
Dla wszystkich uczniów naszej szkoły to święto wspólnej zabawy, rozwijania zainteresowań czytelniczych a także inspiracja do wspólnej pracy. Oprócz tego można zwrócić uwagę uczniów i nauczycieli oraz rodziców na bibliotekę jako aktywną agendę szkoły, a przy tym pozyskać dary książkowe i fundusze na zakup książek do biblioteki. Święto cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i nauczycieli. Otrzymano wiele ciepłych słów na temat organizacji święta. Bibliotekarz miał satysfakcję że udało się przyciągnąć do biblioteki dzieci bez użycia magnesu. Dokumentację obchodów święta umieszczono w kronice biblioteki.

Pasowane na czytelnika

"Pasowanie na czytelnika" to oficjalne przyjęcie uczniów klas I do grona czytelników biblioteki szkolnej. Uroczystość ta weszła na stałe do kalendarza do szkolnych wydarzeń. Przed uroczystością pasowania pierwszoklasiści na specjalnych spotkaniach dowiadują się co to jest biblioteka i co można w niej robić, jak należy szanować książki aby długo służyły innym czytelnikom. W czasie uroczystego pasowania przyrzekają że będą kochać i szanować książki. Na pamiątkę każde dziecko otrzymuje dyplomik i zakładkę. Oczywiście nie może zabraknąć części artystycznej którą przygotowuje bibliotekarz i wychowawcy klas pierwszych. Na zakończenie spotkania mali czytelnicy wypożyczają swoje pierwsze książki.
Głównym celem tej uroczystości jest zachęcanie najmłodszych uczniów do odwiedzania biblioteki szkolnej, kojarzenia biblioteki jako miejsca bezpiecznego , przyjaznego i radosnego. Miejsca, gdzie są zawsze mile widzianymi gośćmi.

Festiwal Twórczości Artystycznej Klas Młodszych

Impreza odbywa się cyklicznie. W festiwalu biorą udział uczniowie sosnowieckich szkół. Grupy teatralne klas młodszych przedstawiają znane baśnie i bajki. Przedstawienia ocenia jury. Ocenie podlega forma przedstawienia, interpretacja, scenografia i ogólny wyraz artystyczny. Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań dzieci literaturą dziecięcą, rozwijanie swoich zainteresowań oraz wdrażanie do zdrowej rywalizacji. Festiwal odbył się w grudniu 2004 roku, druga edycja odbędzie się w marcu 2006.

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Twórczości Juliusza Słowackiego

  11 maj 2005 roku odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Recytatorski. Jego uczestnicy ze szkół podstawowych nr 3, 8 i 46, przedstawili wybrane przez siebie fragmenty utworów wieszcza, patrona naszej szkoły.
Zwyciężczynią konkursu została Agnieszka Styblińska ze Szkoły Podstawowej nr 46. Drugie miejsce zajął Sławosz Gala SP nr 3, a trzecie Filip Słonecki SP nr 8.
Część artystyczną zapewnili członkowie kół teatralnych z naszej szkoły. "Klonowy Liść" przedstawił epizody z życia wieszcza, a "Wesołe Skrzaty" bajkę pt.: "O Jacku co psom szył buty".