piątek, 19 kwietnia 2024r.

SPOTKANIE Z POSŁEM NA SEJM RP
2023-11-29 23:06:17

7 listopada ( w poniedziałek ) w  klasie VII a odbyło się spotkanie z Posłem na Sejm RP Panem Mateuszem Bochenkiem.
Była to niecodzienna lekcja WOS. Pan Poseł opowiadał o zadaniach władzy lokalnej. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie są  obowiązki posła, na czym polega praca w parlamencie.  Pan Bochenek chętnie odpowiadał na pytania  młodzieży dotyczące bieżących spraw związanych z miastem, dzielnicą.

Wydarzenie to na trwałe zapisze się w kalendarzu szkolnym.

Autor: mgr E. Przytuła
IGRZYSKA DZIECI
2023-11-20 20:19:27

Mistrzostwa Sosnowca w koszykówce dziewcząt – Igrzyska Dzieci.

W dniu 17.11.2023r w SP 40 odbyły się półfinały i finały sosnowieckich szkół podstawowych w koszykówce dziewcząt.
Nasze wspaniałe dziewczyny po zaciętej rywalizacji zdobyły II miejsce zostając v-ce mistrzyniami Sosnowca w koszykówce dziewcząt.
Wszystkim zawodniczkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Autor: mgr U. Nowak
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
2023-11-12 11:04:50

10 listopada 2023 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości.
Uczniowie kl. VII a wierszem i śpiewem złożyli hołd bohaterom narodowym oraz wszystkim tym, który walczyli o wolną Polskę.
W pięknych słowach  tłumaczyli też, kim jest nowoczesny patriota.
Symbolicznym zapaleniem zniczy upamiętnili wydarzenia historyczne i wszystkich tych, którym zawdzięczamy dzisiejszą WOLNOŚĆ.
Nasza szkoła włączyła się również do akcji " Szkoła do hymnu". O godzinie 11.11 uczniowie i nauczyciele wspólnie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego".

mgr M.Dyczkowska,
mgr E.Przytuła

Autor: E.Przytuła, M.Dyczkowska
DZIADY
2023-11-12 11:01:21

7 listopada 2023 r. klasa VII a przygotowała  wieczorne spotkanie, na którym uczniowie wspólnie czytali lekturę " Dziady cz. II". W atmosferze zadumy uczestnicy wczuwali się w role poszczególnych bohaterów dzieła. Klimat tajemniczości i grozy podkreślała niesamowita scenografia i muzyka. Takie omawianie lektury na pewno na długo pozostanie w pamięci i pozwoli uczniom lepiej zrozumieć dzieło A. Mickiewicza.

Autor: mgr E.Przytuła
11 LISTOPADA
2023-11-12 08:21:40

Reprezentacja uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunem samorządu uczniowskiego stawili się na Trójkącie Trzech Cesarzy aby uczcić wydarzenia 11 listopada. Dumnie stojąc ze sztandarem, w towarzystwie innych szkół oraz zgromadzonych gości, odśpiewaliśmy hymn i złożyliśmy kwiaty pod obeliksem. Każdy, kto tu przybył, miał jeden cel: uroczyście uczcić 105 rocznicę odzyskania niepodległości.

Autor: mgr A.Tomaszewska
DZIEŃ CISZY
2023-11-09 18:41:17

W piątek 03 listopada zorganizowano w szkole "dzień ciszy".
Była to akcja związana z ogólnopolskim programem "każdy inny-wszyscy równi". Początek zaczął się obiecująco, przed lekcjami młodzież w ciszy zbierała się pod salami czekając na pierwszy tego dnia dzwonek.
Pierwsze lekcje także przeszły cicho i sprawnie. Jednakże ludzka natura i najprostsza potrzeba kontaktowania się spowodowały, że już trzecia przerwa odbyła się w szumie. Widać świat ciszy nie dla wszystkich.

Anna Tomaszewska
Małgorzata Gałczyńska - Ucińska