poniedziałek, 05 czerwca 2023r.
Rok szkolny 2022/2023.
08:45:17
Do poprawnej pracy strona wymaga plików Cookies.Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie

.
LISTOPAD
2022-11-30 18:48:16

W listopadzie zostały wydrukowane kolejne projekty na drukarce 3D. Ponadto na zajęciach rozwijających uzdolnienia uczniowie uczyli się na stronie tinkercad.com tworzyć własne projekty 3d, które następnie przygotowywali do druku w programie MakerBot Thingiverse. 

Na zajęciach kreatywnych uczniowie klasy 6a przygotowywali tosty i kanapki wykorzystując opiekacz, deski, noże, łopatki, zastawę stołową, fartuszki i inne pomoce. Wspólne przygotowanie posiłku sprawiło im wiele radości.

Na lekcjach techniki w klasach 5a i 5b uczniowie wykorzystali zestawy krawieckie: igły, nici, kordonki, mulinę, włóczkę, nożyczki, naparstki i in. Powstały ładne poduszki, pokrowce na telefon oraz pompony.

Na lekcjach języka polskiego wykorzystano wizualizer. Otrzymany dzięki niemu obraz pokazywany był na tablicy interaktywnej, co wzbogaciło zajęcia i zaktywizowało uczniów.

Na zajęciach plastycznych w klasach młodszych pomocny okazał się pistolet do klejenia na gorąco. Uczniowie z pomocą nauczyciela wykonali bardzo efektowne ozdoby jesienne.

Ponadto na lekcjach informatyki uczniowie nadal uczyli się sterowania robotem Photon przy pomocy aplikacji, a na zajęciach rozwijających uzdolnienia i zajęciach kreatywnych budowali coraz bardziej zaawansowane konstrukcje z klocków.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr W.Pilitowska