poniedziałek, 05 czerwca 2023r.
Rok szkolny 2022/2023.
08:11:32
Do poprawnej pracy strona wymaga plików Cookies.Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie

.
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
2022-09-03 13:17:44

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Nasza szkoła dołączyła do programu, który ma na celu  rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz umiejętności dzieci i młodzieży. Otrzymaliśmy 89 400 zł na zakup innowacyjnych pomocy dydaktycznytch, które umożliwią naszym uczniom eksperymentowanie, zdobywanie wiedzy i umiejętności praktycznych.

We wrześniu uczniowie zapoznali się ze sprzętem oraz zasadami bhp. Pozyskane pomoce były wykorzystywane w klasach I-VIII na zajęciach kreatywnych, zajęciach rozwijających uzdolnienia, lekcjach techniki i informatyki i in. 

Uczniowie m.in. projektowali i budowali konstrukcje z klocków, uczyli się kodowania, uczyli się robótek na drutach, haftu krzyżykowego oraz robili prace z muliny. Zapoznali się również z podstawowymi funkcjami robota Photon.

 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr W.Pilitowska
ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE UZDOLNIENIA
2023-06-02 13:57:31

W czerwcu uczniowie kl. 1-3 uczyli się steorwać robotem Photon.

Na zajęciach kreatywnych uczniowie kl. 6 sterowali obiektami wykonanymi  z klocków Apitor, hafotwali na kanwie oraz budowali otoczenie dla robota Photon.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr W.Pilitowska