poniedziałek, 24 czerwca 2024r.
Rok szkolny 2023/2024.
07:40:14
Do poprawnej pracy strona wymaga plików Cookies.Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie

.
WRZESIEŃ PEŁEN WRAŻEŃ
2023-09-29 10:33:24

We wrześniu uczniowie zapoznali się z regulaminem pracowni technicznej oraz z urządzeniami i narzędziami pozyskanymi w ramach /laboratorium Przyszłości. Na kółku technicznym uczniowie klas 4-6 poznali zasady druku 3D i zaobserwowali działanie drukarki Markebot Sketch, uczyli się haftowania metodą krzyżykową, robienia na drutach i szydełku oraz wykonywania bransoletek z muliny. Uczniowie klasy 6 rozpoczęli w ramach innowacji "Lektury w laboratorium" swój pierwszy projekt dotyczący "Hobbita"  - chatkę z klocków konstrikcyjnych.  Chłopcy z kl. 4 zajęli się wykonaniem projektu z klocków Apitor, będzie to pojazd sterowany aplikacją. Mikrofon kierunkowy został wykorzystany do nagrania narracji na najbliższą akademię szkolną. Uczennice klasy 5 z pomocą nauczyciela laminowały hasła na kolejną edycję Sprzątania Świata. Uczniowie klasy 7 wraz z nauczycielem wykorzystali robota Photon na lekcji geografii utrwalając kierunki świata.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr W.Pilitowska
KODOWANIE
2023-10-09 07:31:24

Gry i zabawy z robocikiem Photonem

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A. Filip
W PAŹDZIERNIKU...
2023-10-31 12:15:10

W październiku uczniowie uczyli się sterować robotem Photon, konstruowali projekty z klocków Korbo, uczyli się haftować i robić na drutach. Na kołku technicznym uczennice wykonały ponad 20 bransoletek z muliny i włóczki przeznaczonych do sprzedaży na festynie szkolnym. Uczniowie klasy 6 w ramach innowacji zakończyli projekt chatki Hobbita. Ponadto na zajęciach kółka technicznego uczniowie z kl. 4 i 5 rozwijali swoje umiejętności kulinarne: smażyli frytki i robili sandwitche. Uczniowie klasy 1 natomiast uczyli się zasad pisania z pomocą robota Photon.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr W.Pilitowska
KLOCKI KORBO
2023-11-12 10:54:06

Wykonujemy konstrukcje z klocków KORBO. Wspaniałe się bawimy

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Filip
LISTOPAD
2023-11-30 09:26:32

W listopadzie uczniowie klasy 1, 2 i 3 wykonywali projekty z klocków konstrukcyjnych oraz wykorzystali robota Photon do nauki czytania. Na lekcji techniki uczniowie klasy 6a korzystali z kleju na gorąco do wykonania projektów domków i ich wyposażenia. Na kółku technicznym ucnziowie klas 4-6 smażyli frytki, robili naleśniki i gofry wykorzytując płytę indukcyjną, gofrownicę i sprzęt kuchenny. Ponadto niektórzy uczniowie uczyli się robótek ręcznych i haftowania, inni poznawali zasady łączenia obwodów elektrycznych.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr W.Pilitowska
Każdy inny - wszyscy równi
2023-12-13 11:37:01

Ogólnopolski Projekt Edukacyjno-Społeczny "Każdy inny - wszyscy równi"

Wykorzystując zasoby Laboratoriów Przyszłości uczniowie klasy VII "a" wykonali zabawki sensoryczne, które przekazano podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi "Salve" .

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr M. Dyczkowska
Każdy inny - wszyscy równi
2023-12-13 11:42:48

Realizujemy Ogólnopolski Projekt Edukacyjno-Społeczny "Każdy inny - wszyscy równi"

Wykorzystując zasoby Laboratoriów Przyszłości podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych uczniowie klas V-VI wykonali zabawki sensoryczne, które znajdą zastosowanie podczas rozwijania koncentracji uwagi, wielozmysłowego postrzegania świata oraz wyciszania napięć emocjonalnych.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr M. Dyczkowska
GRUDZIEŃ
2023-12-21 11:16:14

W grudniu na zajęciach kółka technicznego uczniowie smażyli frytki, wykonywali robótki ręczne, konstruowali projekty z klocków oraz uczyli się podstaw projektowania 3D w programie Tinkercad, żeby już niedługo wydrukować swoje prace na drukarce 3D. Uczniowie klasy 4a i 4b korzystali z kleju na gorąco w celu wykonania pracy na technikę - Pana Stop. Uczniowie klasy 6a na lekcjach techniki uczyli się tworzenia obwodów za pomocą zestawów elektrycznych.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr W.Pilitowska
W STYCZNIU
2024-01-25 08:24:24

W styczniu nadal korzystaliśmy w młodszych i starszych klasach z klocków konstrukcyjnych oraz robotów Photon. W ramach innowacji "Lektury w laboratorium" zostały wydrukowane na drukarce 3D i wykorzystane na języku polskim pomoce wizualne do "Opowieści wigilijnej" oraz "Akademii Pana Kleksa". Na kółku technicznym uczniowie wykonali wiele pięknych bransoletek i breloczków, które przeznaczono na sprzedaż a pozyskane fundusze zasiliły Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wykonano również i zalaminowano pomoce do nauki języka angielskiego, również przeznaczone na wsparcie Wielkiej Orkiestry. Ponadto na kółku uczniowie dopracowywali swoje projekty 3D w programie Tinkercard.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr W.Pilitowska
MIASTO
2024-02-26 20:59:54

Klasa 7b wykazała się kreatywnością w temacie "Miasta". Ten geograficzny temat realizowali w Laboratoriach Przyszłości i poszło im całkiem nieźle.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A. Tomaszewska
LUTY
2024-02-29 10:11:42

W lutym uczniowie w młodszych klasach z pomocą robota Photon utrwalali zasady ortograficzne oraz uczyli się kodowania. Na lekcjach techniki wykorzystano klocki i aplikację do kodowania Apitor Kids oraz zestawy do budowy obwodów elektrycznych. Laminarka posłużyła do przygotowania tarcz na Dzień Otwarty. Na kółku technicznym uczniowie zajmowali się robótkami ręcznymi oraz smażyli frytki korzystając z kuchenki indukcyjnej i naczyń kuchennych.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr W.Pilitowska
Zajęcia w klasie Ib
2024-03-04 15:10:08

Dzieci na zajęciach kreatywnych konstruowały budowle z klocków Korbo w ramach programu Labolatoria przyszłości.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A. Nowak
KRAJOBRAZY KLAS 4
2024-03-14 19:41:08

Klasy 4 przerabiają ostatnio tematy związane z krajobrazami, dlatego ostatnio musieli stworzyć krajobraz z klocków w Laboratoriach Przyszłości. Zaskakujące, że praktycznie w każdej grupie pojawiły się elektrownie, w tym na odnawialne źródła energii. Widocznie młodzi zauważają w krajobrazie "co nas napędza".

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
ŻABIA KRAINA 6B
2024-03-14 19:45:33

Klasa 6b zgłębia właśnie temat płazów. Poznali już podział, charakterystykę, środowisko życia, to teraz musieli wykazać się kreatywnością i w Laboratoriach Przyszłości tworzyli żabie krainy. Wyszło super i nawet pojawiły się bociany.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
MARZEC
2024-03-27 09:15:41

W marcu uczniowie kl. 3b wykonywali konstrukcje z klocków. Na lekcjach techniki uczniowie kl. 6b konstruowali obwody elektryczne - szeregowe i równoległe. Na kółku technicznym smażylismy naleśniki.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr W.Pilitowska
KWIECIEŃ
2024-04-29 13:27:58

W kwietniu uczniowie kl. 6a na kółku matematycznym wykonywali piękne prace haftem matematycznym. Na lekcji techniki testowany był pojazd wykonany z klocków Apitor sterowany aplikacją. Na kółku technicznym uczniowie kl. 4 przygotowywali kostiumy na Akademię szkolną oraz wyplatali bransoletki za pomocą muliny, włóczki i kordonka. Uczniowie kl. 1 budowali ciekawe konstrukcje za pomocą klocków Korbo. Laminarka została wykorzystana do zabezpieczenia pomocy na zajęcia rewalidacyjne.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr W.Pilitowska
W LABORATORIACH PRZYSZŁOŚCI
2024-05-27 19:38:19

Konstruujemy budowle według własnego pomysłu z klocków Korbo.

 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr K. Kulasik
W MAJU
2024-05-28 08:35:17

W maju na zajęciach kółka matematycznego uczniowie kl. 6a wykonali piękne prace haftem matematycznym korzystając z akcesoriów krawieckich. Klasa 2a na zajęciach kreatywnych wykonywała kreatywne projekty z klocków. Na kółku technicznym uczniowie pod opieką nauczyciela smażyli frytki, konstruowali pojazdy z klocków Apitor, wykonywali bransoletki z muliny, krosna z użyciem włoczki oraz drukowano na drukarce 3D pomoce w ramach innowacji "Lektury w laboratorium". Na lekcjach informatyki ucnziowie sterowali robotem Photon.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr W.Pilitowska
W CZERWCU
2024-06-13 11:43:36

W czerwcu na kółku technicznym uczniowie smażyli frytki. Uczniowie klasy 6a na lekcji techniki smażyli naleśniki. Ponadto niektóre uczennice dokańczały swoje prace i robótki ręczne w tym bransoletki. Młodsi uczniowie z klasy 1 korzystali z klocków Korbo do tworzenia projektów według własnych pomysłów. Wydrukowano kolejne projekty na drukarce 3D. Z pomocą laminarki przygotowano dyplomy. 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr W.Pilitowska