poniedziałek, 05 grudnia 2022r.
Rok szkolny 2022/2023.
04:38:56

.
LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI
2022-09-03 13:17:44

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, której celem jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Nasza szkoła dołączyła do programu, który ma na celu  rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz umiejętności dzieci i młodzieży. Otrzymaliśmy 89 400 zł na zakup innowacyjnych pomocy dydaktycznytch, które umożliwią naszym uczniom eksperymentowanie, zdobywanie wiedzy i umiejętności praktycznych.

We wrześniu uczniowie zapoznali się ze sprzętem oraz zasadami bhp. Pozyskane pomoce były wykorzystywane w klasach I-VIII na zajęciach kreatywnych, zajęciach rozwijających uzdolnienia, lekcjach techniki i informatyki i in.

Uczniowie m.in. projektowali i budowali konstrukcje z klocków, uczyli się kodowania, uczyli się robótek na drutach, haftu krzyżykowego oraz robili prace z muliny. Zapoznali się również z podstawowymi funkcjami robota Photon.

3D MAKERBOT SKETCH
2022-11-02 18:14:34

W październiku uczniowie naszej szkoły w ramach Labratorium Przyszłości rozpoczęli przygodę z drukarką 3D Makerbot Sketch. Uczniowie poznali zasady drukowania, wybierali projekty z baz projektów dostępnych na interecie, uczyli się obługi slicera. Obserowanie procesu drukowania wzbudzało zawsze duże zainteresowanie. Na razie wydrukowano projekty związane głównie z biologią, następne projekty z innych dziedzin powstaną już wkrótce.

W ramach Codeweek w naszej szkole uczniowie wykonywali zadania z kodowania za pomocą klocków konstrukcyjnych.

Na zajęciach kreatywnych oraz zajęciach rozwijających uzdolnienia uczniowie doskonalili umiejętność robienia na drutach, wykonywali bransoletki z muliny i ćwiczyli szydełkowanie.

Uczniowie na lekcjach informatyki pracowali z robotami Photon. Na zajęciach rozwijajacych uzdolnienia zapoznali się z pomocami dołączonymi do zestawu Photon, konstruowali elementy do budowy plansz dla robotów i sterowali robotami wydając im polecenia za pomocą aplikacji.

2022-11-30 18:48:16

W listopadzie zostały wydrukowane kolejne projekty na drukarce 3D. Ponadto na zajęciach rozwijających uzdolnienia uczniowie uczyli się na stronie tinkercad.com tworzyć własne projekty 3d, które następnie przygotowywali do druku w programie MakerBot Thingiverse.

Na zajęciach kreatywnych uczniowie klasy 6a przygotowywali tosty i kanapki wykorzystując opiekacz, deski, noże, łopatki, zastawę stołową, fartuszki i inne pomoce. Wspólne przygotowanie posiłku sprawiło im wiele radości.

Na lekcjach techniki w klasach 5a i 5b uczniowie wykorzystali zestawy krawieckie: igły, nici, kordonki, mulinę, włóczkę, nożyczki, naparstki i in. Powstały ładne poduszki, pokrowce na telefon oraz pompony.

Na lekcjach języka polskiego wykorzystano wizualizer. Otrzymany dzięki niemu obraz pokazywany był na tablicy interaktywnej, co wzbogaciło zajęcia i zaktywizowało uczniów.

Na zajęciach plastycznych w klasach młodszych pomocny okazał się pistolet do klejenia na gorąco. Uczniowie z pomocą nauczyciela wykonali bardzo efektowne ozdoby jesienne.

Ponadto na lekcjach informatyki uczniowie nadal uczyli się sterowania robotem Photon przy pomocy aplikacji, a na zajęciach rozwijających uzdolnienia i zajęciach kreatywnych budowali coraz bardziej zaawansowane konstrukcje z klocków.