niedziela, 02 października 2022r.
Rok szkolny 2022/2023.
22:26:14
Do poprawnej pracy strona wymaga plików Cookies.Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie

.
"Calling for peace - Wołanie o pokój"
2022-04-25 20:17:46
Nasza szkoła dołączyła do międzynarodowego projektu eTwinning "Calling for peace - Wołanie o pokój". Celem projektu zorganizowanego przez Ambasadorów eTwinning jest wezwanie do pokoju na całym świecie, a w szczególności okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi i szkołami w Ukrainie.
 
Wychowawcy z naszej szkoły rozmawiali w poszczególnych klasach o bieżących wydarzeniach w Ukrainie i o potrzebie pokoju, tolerancji i poszanowaniu różnorodności, a uczniowie chętnie wykonali prace plastyczne, nawołujące do zaprzestania konfliktu zbrojnego.

Autor: mgr K.Baczyńska-Sevran
JAK SMOG ODDZIAŁUJE NA ZDROWIE CZŁOWIEKA
2022-04-22 18:12:46

Powietrze to coś, czego nie możemy zobaczyć gołym okiem, ale wiemy, jak ważna jest jego jakość dla naszego życia. To, jakim powietrzem oddychamy, wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Oddziałuje na nas w niezauważalny sposób, jednak z powodu zanieczyszczeń powietrza rocznie umiera w Polsce ponad 45 tys. osób.

Dlaczego powietrze jest tak ważne dla naszego zdrowia i  co możemy zrobić, aby o nie dbać? Jak zanieczyszczenia, które trudno dostrzec, wpływają na funkcjonowanie organizmu młodego człowieka?

 

Sprawdź jak smog oddziałuje na zdrowie człowieka: https://youtu.be/W8Ad25ByaIw

Poznaj Tuguldura z Mongolii, dowiedz się jak mierzona jest jakość powietrza i do czego prowadzi długotrwałe oddychanie zanieczyszczonym powietrzem: https://cutt.ly/xKz1cRt


Autor: mgr K.Baczyńska-Sevran
KRYZYSY W RÓŻNYCH REJONACH ŚWIATA
2022-03-22 18:10:21

Kryzysy są wszędzie - katastrofy naturalne, niestabilna sytuacja polityczna czy konflikty zbrojne, to tylko niektóre z nich. Czy wiesz, jakie kryzysy miały miejsce w różnych rejonach świata w 2021? Poznaj czternaście z nich: https://youtu.be/DNyw6Sl0-HQ

 


Autor: mgr K.Baczyńska-Sevran
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
2022-02-22 18:08:24

Dzień Bezpiecznego Internetu – obchodzony 9 lutego, to ogólnoświatowe wydarzenie, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa online. Dlaczego ten dzień jest tak ważny? Dlatego, że zwraca uwagę na niezwykle istotną kwestię – na prawa dziecka w sieci.

Obecność młodego człowieka w internecie wiąże się z potencjalnym zagrożeniem wielu jego praw – w tym między innymi prawa  do prywatności, dostępu do rzetelnych i wiarygodnych źródeł informacji oraz przede wszystkim prawa do poczucia bezpieczeństwa.

A TY jak korzystasz z ineternetu? Pamiętasz o byciu życzliwym? Dbasz o swoje bezpieczeństwo? Zobacz film o dorastaniu online: https://cutt.ly/xKzCW96

Sprawdź też czy potrafisz odróżnić prawdziwą informację od fake newsa - zagraj w „Fajnie, że wiesz”: https://fajniezewiesz.pl/


Autor: mgr K.Baczyńska-Sevran
WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA
2022-02-10 18:46:43
 
Zbliżają się ferie i ostatnia szansa na uszycie laleczek UNICEF. Pierwsze wspaniałe laleczki z niecierpliwością czekają na przybycie kolejnych.
 
Następnie laleczki będzie można zakupić, a cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany UNICEF i przeznaczony na szczepienia dzieci przeciwko takim chorobom, jak odra gruźlica czy polio.
 
Zapraszamy do udziału w akcji!
 

Autor: mgr K.Baczyńska-Sevran
Pora na laleczki
2022-01-03 19:58:43


Autor: mgr K. Baczyńska Şevran
Dyplom
2021-12-08 17:23:33


Autor: mgr K. Baczyńska Şevran
ZMIANY KLIMATYCZNE
2021-10-22 20:26:55

Zmiany klimatyczne to trudny temat, ale troska o klimat i naszą planetę to troska o przyszłość kolejnych pokoleń.

Czy wiesz, jakie są fakty i mity o zmianie klimatu? Jak zmiana klimatu wpływa na przyrodę ożywioną i nieożywioną? Co możemy zrobić by przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w „Klimatycznym ABC” tutaj: https://cutt.ly/RRSyJ9E (spis treści z pytaniami str. 5).

Możesz również pobrać całą publikację na swój komputer z tej strony: https://cutt.ly/VRSyMp6

 

Autor: mgr K.Baczyńska-Sevran
KLUB UNICEF
2021-09-12 14:02:24

Zaczynamy kolejny rok szkolny, w którym przyłączymy się do różnych akcji UNICEF. Już w tym miesiącu będziemy obchodzić Dzień Dobrej Wiadomości. Czy zastanawialiście się kiedyś, ile z informacji, które słyszymy codziennie jest pozytywnych? Nie trudno zauważyć, że te dobre wiadomości stanowią tylko kilka procent. Dlaczego tak się dzieje? Niestety zazwyczaj negatywne treści są bardziej medialne i przyciągają większą uwagę. Nie oznacza to jednak, że tak trudno jest znaleźć pozytywne wydarzenia wokół nas.

A WY potraficie wytropić takie właśnie „newsy” i pokazać, że codziennie dzieje się dużo dobrego? A może sami stworzycie Dzień TYLKO Dobrych Wiadomości? Już wkrótce będziecie mogli pokazać, co potraficie. I pamiętajcie, taki dzień powinniśmy obchodzić jak najczęściej.

 

 

 

 

 

 

 

Tak obchodziliśmy Dzień Dobrej Wiadomości w naszych klasach: 


Autor: mgr K.Baczyńska-Sevran