poniedziałek, 05 czerwca 2023r.
Rok szkolny 2022/2023.
09:54:52
Do poprawnej pracy strona wymaga plików Cookies.Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie

.
Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki
2023-02-15 20:04:10


Autor: Karolina Baczyńska Şevran
Na ratunek dzieciom w Rogu Afryki
2023-02-15 20:03:30


Autor: mgr K. Baczyńska Şevran
UNICEF - PRAWA DZIECKA
2022-12-30 19:20:57

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka w naszej szkole zrobiło się niebiesko. Uczniowie w klasach młodszych przygotowywali plakaty, śpiewali piosenki i recytowali wierszyki, a w klasach starszych uczniowie przypomnieli sobie dlaczego Konwencja Praw Dziecka jest tak ważnym dokumentem. Wychowawcy dali uczniom również możliwość wypowiedzenia się podczas dyskusji o niezbędnych potrzebach, przyjemnościach i prawach, które gwarantują zdrowy i bezpieczny rozwój dzieci.
 

Linki:

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr K.Baczyńska-Sevran
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA
2022-11-17 19:32:22

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Jak co roku, listopad to miesiąc, w którym zwracamy uwagę na prawa dziecka.
20 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, święto upamiętniające uchwalenie najważniejszego dokumentu stanowiącego
o prawach najmłodszych – Konwencji o prawach dziecka.
W tym roku szczególną uwagę zwrócimy na kwestie tolerancji i przeciwdziałania dyskryminacji.

Nasza szkoła również przyłącza się do obchodów MDPD. Podczas godzin wychowawczych odbędą się zajęcia poświęcone tematowi praw dziecka, 

w poniedziałek 21 listopada ubieramy się na niebiesko, aby wyrazić swoją solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie. 


Autor: mgr K.Baczyńska-Sevran
RELACJE Z INNYMI A ZDROWIE PSYCHICZNE
2022-10-03 19:26:54

Relacje z innymi a zdrowie psychiczne

Dlaczego relacje są ważne? Nasze relacje są ściśle związane z naszym samopoczuciem i mogą wpływać na nas w korzystny lub niekorzystny sposób. Jakie są Twoje relacje z innymi?

Istnieje kilka kompetencji potrzebnych do budowania dobrej jakości relacji:
- zdolność do dawania emocjonalnego wsparcia,
-umiejętność dzielenia się osobistymi informacjami w rozmowie,
- asertywność,
- umiejętność
rozwiązywania konfliktów
- oraz otwartość i gotowość do nawiązywania nowych znajomości.

Niestety, w rozwoju tych umiejętności często przeszkadza zbyt intensywne poleganie na nowych technologiach i elektronicznej komunikacji.
A Ty ile czasu dziennie poświęcasz na bezpośredni kontakt z innymi? Czy pielęgnujesz swoje przyjaźnie?

Dlaczego rozmawianie o emocjach bywa trudne?
Czy są jakieś inne, oprócz rozmowy, sposoby na wyrażenie swoich emocji? Dlaczego nie zawsze mamy ochotę rozmawiać o tym, co nam doskwiera, np. w kontaktach z rodzicami? Obejrzyj rozmowę z psychologiem skierowaną do młodych ludzi:
https://www.youtube.com/watch?v=uy58A07AjUE

(źródło: Przewodnik Klubu Młodych UNICEF)

    

 

Video  >>>>  https://youtu.be/uy58A07AjUE


Autor: mgr K.Baczyńska-Sevran
AKCJA INTEGRACJA
2022-09-17 19:24:44

Akcja integracja

Wrzesień to miesiąc powrotu do szkoły. Sytuacja związana z wojną w Ukrainie zmieniła znaną nam rzeczywistość  - nie tylko w kraju objętym wojną, ale także w Polsce, do której uciekło przed konfliktem ponad milion dzieci. W wielu szkołach we wrześniu pojawią się uczniowie z Ukrainy. Po naszej stronie stoi zadanie, aby przyjąć ich w progach szkoły w sposób przyjazny.
(źródło: Przewodnik Klubu Młodych UNICEF)


Autor: mgr K.Baczyńska-Sevran
Calling for peace - Wołanie o pokój
2022-04-25 20:17:46
 
Nasza szkoła dołączyła do międzynarodowego projektu eTwinning "Calling for peace - Wołanie o pokój".
Celem projektu zorganizowanego przez Ambasadorów eTwinning jest wezwanie do pokoju na całym świecie, a w szczególności okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi i szkołami w Ukrainie.
 
Wychowawcy z naszej szkoły rozmawiali w poszczególnych klasach o bieżących wydarzeniach w Ukrainie i o potrzebie pokoju, tolerancji i poszanowaniu różnorodności, a uczniowie chętnie wykonali prace plastyczne, nawołujące do zaprzestania konfliktu zbrojnego.

Autor: mgr K.Baczyńska-Sevran
JAK SMOG ODDZIAŁUJE NA ZDROWIE CZŁOWIEKA
2022-04-22 18:12:46

Powietrze to coś, czego nie możemy zobaczyć gołym okiem, ale wiemy, jak ważna jest jego jakość dla naszego życia. To, jakim powietrzem oddychamy, wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Oddziałuje na nas w niezauważalny sposób, jednak z powodu zanieczyszczeń powietrza rocznie umiera w Polsce ponad 45 tys. osób.

Dlaczego powietrze jest tak ważne dla naszego zdrowia i  co możemy zrobić, aby o nie dbać? Jak zanieczyszczenia, które trudno dostrzec, wpływają na funkcjonowanie organizmu młodego człowieka?

 

Sprawdź jak smog oddziałuje na zdrowie człowieka: https://youtu.be/W8Ad25ByaIw

Poznaj Tuguldura z Mongolii, dowiedz się jak mierzona jest jakość powietrza i do czego prowadzi długotrwałe oddychanie zanieczyszczonym powietrzem: https://cutt.ly/xKz1cRt


Autor: mgr K.Baczyńska-Sevran
KRYZYSY W RÓŻNYCH REJONACH ŚWIATA
2022-03-22 18:10:21

Kryzysy są wszędzie - katastrofy naturalne, niestabilna sytuacja polityczna czy konflikty zbrojne, to tylko niektóre z nich. Czy wiesz, jakie kryzysy miały miejsce w różnych rejonach świata w 2021? Poznaj czternaście z nich: https://youtu.be/DNyw6Sl0-HQ

 


Autor: mgr K.Baczyńska-Sevran
DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU
2022-02-22 18:08:24

Dzień Bezpiecznego Internetu – obchodzony 9 lutego, to ogólnoświatowe wydarzenie, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie bezpieczeństwa online. Dlaczego ten dzień jest tak ważny? Dlatego, że zwraca uwagę na niezwykle istotną kwestię – na prawa dziecka w sieci.

Obecność młodego człowieka w internecie wiąże się z potencjalnym zagrożeniem wielu jego praw – w tym między innymi prawa  do prywatności, dostępu do rzetelnych i wiarygodnych źródeł informacji oraz przede wszystkim prawa do poczucia bezpieczeństwa.

A TY jak korzystasz z ineternetu? Pamiętasz o byciu życzliwym? Dbasz o swoje bezpieczeństwo? Zobacz film o dorastaniu online: https://cutt.ly/xKzCW96

Sprawdź też czy potrafisz odróżnić prawdziwą informację od fake newsa - zagraj w „Fajnie, że wiesz”: https://fajniezewiesz.pl/


Autor: mgr K.Baczyńska-Sevran
WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA
2022-02-10 18:46:43
 
Zbliżają się ferie i ostatnia szansa na uszycie laleczek UNICEF. Pierwsze wspaniałe laleczki z niecierpliwością czekają na przybycie kolejnych.
 
Następnie laleczki będzie można zakupić, a cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany UNICEF i przeznaczony na szczepienia dzieci przeciwko takim chorobom, jak odra gruźlica czy polio.
 
Zapraszamy do udziału w akcji!
 

Autor: mgr K.Baczyńska-Sevran
Pora na laleczki
2022-01-03 19:58:43


Autor: mgr K. Baczyńska Şevran
Dyplom
2021-12-08 17:23:33


Autor: mgr K. Baczyńska Şevran
ZMIANY KLIMATYCZNE
2021-10-22 20:26:55

Zmiany klimatyczne to trudny temat, ale troska o klimat i naszą planetę to troska o przyszłość kolejnych pokoleń.

Czy wiesz, jakie są fakty i mity o zmianie klimatu? Jak zmiana klimatu wpływa na przyrodę ożywioną i nieożywioną? Co możemy zrobić by przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w „Klimatycznym ABC” tutaj: https://cutt.ly/RRSyJ9E (spis treści z pytaniami str. 5).

Możesz również pobrać całą publikację na swój komputer z tej strony: https://cutt.ly/VRSyMp6

 

Autor: mgr K.Baczyńska-Sevran
KLUB UNICEF
2021-09-12 14:02:24

Zaczynamy kolejny rok szkolny, w którym przyłączymy się do różnych akcji UNICEF. Już w tym miesiącu będziemy obchodzić Dzień Dobrej Wiadomości. Czy zastanawialiście się kiedyś, ile z informacji, które słyszymy codziennie jest pozytywnych? Nie trudno zauważyć, że te dobre wiadomości stanowią tylko kilka procent. Dlaczego tak się dzieje? Niestety zazwyczaj negatywne treści są bardziej medialne i przyciągają większą uwagę. Nie oznacza to jednak, że tak trudno jest znaleźć pozytywne wydarzenia wokół nas.

A WY potraficie wytropić takie właśnie „newsy” i pokazać, że codziennie dzieje się dużo dobrego? A może sami stworzycie Dzień TYLKO Dobrych Wiadomości? Już wkrótce będziecie mogli pokazać, co potraficie. I pamiętajcie, taki dzień powinniśmy obchodzić jak najczęściej.

 

 

 

 

 

 

 

Tak obchodziliśmy Dzień Dobrej Wiadomości w naszych klasach: 


Autor: mgr K.Baczyńska-Sevran