Do poprawnej pracy strona wymaga plików Cookies.Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie

Kontakt
Adres:
Szkoła Podstawowa nr 25
im Juliusza Słowackiego
41-218 Sosnowiec
ul.Ignacego Krasickiego 1

Telefon:
32 292-80-18
Fax:
32 263-94-13

Email:
sp25@sosnowiec.edu.pl

Dojazd:

Wyświetl większą mapę


BIP

WYCIECZKA DO WIELICZKI
2019-06-04 22:21:47

Wycieczka do Wieliczki - kl. IV a

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr W. Pilitowska
WROCŁAW - HYDROPOLIS I RYNEK
2019-05-19 18:21:25

Dnia 06.05.2019 r klasa 5a i 6a odbyły wycieczkę do Wrocławia. Zwiedziliśmy Hydropolis, gdzie uczyliśmy się o znaczeniu wody, poznaliśmy jej historię oraz dobroczynne i niszczycielskie oblicze. Wystawy i szeroki opis pani przewodnik pomogły nam zrozumieć pewne kwestie, otworzyły nam oczy na wszechobecność tej substancji. Mogliśmy sami doświadczać i lepiej poznawać wodny świat. Uczestniczyliśmy w warsztatach edukacyjnych "profil gleby", gdzie poza składem i budową naszej planety mogliśmy przefiltrować wodę w sposób naturalny, jak to czyni codziennie nasza gleba oraz stworzyć "węża" w ogrodzie, jako metoda na niechciane działania w ziemi.  Po wyczerpującej lekcji udaliśmy się na obiad, który okazał się spotkaniem z inną kulturą - a to też edukacja. Na koniec zostawiliśmy sobie historyczny aspekt wycieczki - Rynek Wrocławski.
Po całym męczącym dniu wróciliśmy pełni nowej wiedzy.

 
 
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A. Tomaszewska
KONKURS GEOGRAFICZNY I PRZYRODNICZO - BIOLOGICZNY
2019-05-19 18:13:55
W naszej szkole odbyły się dwa konkursy. Geograficzny "Palcem po mapie", gdzie spośród ponad 180 miejsc z całego świata należało zaznaczyć 50 wskazanych przez nauczyciela. Przyrodniczo - biologiczny podejmował tematykę ekosystemu i wpływu na naszą osobę. Oba konkursy cieszyły się zainteresowaniem, ale zwycięzców trzeba było wyłonić.
 
WYNIKI  KONKURSU  GEOGRAFICZNEG0 „PALCEM PO MAPIE:
I MIEJSCE      Jagoda Smolińska, Michał Tomaszewski, Beniamin Kula
II miejsce        Błażej Gołdyn
III miejsce      Piotr Szarpak
 
WYNIKI KONKURSU PRZYRODNICZO – BIOLOGICZNEGO
„MÓJ EKOSYSTEM – ZALEŻNOŚĆ MOJEGO OTOCZENIA WZGLĘDEM MOJEJ OSOBY”

I MIEJSCE         Julia Książek
II miejsce        Piotr Szarpak
III miejsce     Ewa Czapkowicz i Oliwia Milewska
ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A. Tomaszewska
ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE O UZALEZNIENIACH
2019-05-19 18:07:24

Klasy starsze miały przyjemność uczestniczyć w zajęciach profilaktycznych o tematyce uzależnień. Prowadzone przez profesjonalistę z zakresu kształcenia profilaktycznego, pana Piotra, zdobywały wiedzę z zakresu uzależnień, problemu nałogu, statystyk w Polsce i na świecie.Każdy miał możliwość poznać siebie, swój zakres wiedzy w tym temacie oraz świetnie się bawiąc. Zajęcia okazały się fajnym przeżyciem i dobrze spędzonym czasem.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A. Tomaszewska
BŁĘKITNY MARSZ I FINAŁ KONKURSU Z J.POLSKIEGO
2019-05-19 18:05:41

Nasza szkoła uczestniczyłam w corocznym "Błękitnym Marszu" na rzecz dzieci z Autyzmem. Przeszliśmy ulicami miasta, pod Urzędem Miasta spotkaliśmy się z Prezydentem Sosnowca, a na koniec przeszliśmy do Parku Sieleckiego. Tam rozstrzygnięto konkurs z j.polskiego na opowiadanie "O miłości to i owo - o miłości na wesoło". Uczeń klasy 7a - Michał Tomaszewski otrzymał wyróżnienie, a nagrodę odbierał z rąk samego agenta "07 - zgłoś się", czyli Bronisława Cieślaka.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A. Tomaszewska
GIEŁDA MINERAŁÓW
2019-05-19 18:02:34

W naszej szkole nie nudzimy się nawet w weekendy.
Tym razem zagospodarowaliśmy czas w sobotę i wyjechaliśmy na Giełdę Minerałów w "Żylecie".
Przez zwiedzanie mieliśmy naukę o geologii, minerałach i paleontologii. Każdy zakupił sobie "kamyk szczęścia"
i oszołomieni ilością i pięknem wytworów naszej Ziemi wróciliśmy do domów.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A. Tomaszewska
COTYGODNIOWE ZDROWE POSIŁKI W 5A
2019-04-03 13:38:45

Już stało się tradycją, że w środy rozpieszczamy nasze podniebienia i żołądki smacznymi i zdrowymi posiłkami. Najczęściej raczymy się ciastami, które zgodnie z harmonogramem pieką uczniowie oraz naprzemiennie kakao i mleko. Czekamy na wysyp owoców, bo brakuje nam tylko koktajli owocowych. Smacznie?
Zapraszamy do nas na wspólne biesiadowanie...wstęp...blacha ciacha!

 
 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A. Tomaszewska
PROTEST PRZYRODNICZY KLASY 7A
2019-04-03 13:31:15

Na korytarzach szkoły pojawili się młodzi protestujący. Przedstawiali swój punkt widzenia niektórych spraw dotyczących niszczenia planety oraz zagłady przyrody. Jedni zwrócili uwagę na zabijanie zwierząt, inni na wypalanie lasów, a jeszcze inni próbowali przekonywać do odpowiedzialnej segregacji śmieci. Uczniowie klasy 7 wyszli z projektem własnej sprawy do innych uczniów szkoły i nauczycieli. Pukali od drzwi do drzwi i "zarażali" myślą o pomocy naturze. Zostali pozytywnie przyjęci. Nauczyli się reprezentować pozytywne postawy wobec pewnych kwestii oraz wyrażania swoich opinii. Teraz już wiedzą, jak trudno jest nauczać innych.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A. Tomaszewska
EUROWEEK
2019-04-01 20:14:00

W dniach 28.03. 2019 - 01.04.2019 czterdziestu uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych
brało udział w warsztatach językowych EuroWeek w Międzygórzu.
Zajęcia były prowadzone przez szkoleniowców z Indonezji, Kolumbii, Filipin, Meksyku i Turcji.
Oprócz licznych zajęć w języku angielskim, nasi uczniowie mieli okazję zwiedzić niezwykle malownicze zakątki Kotliny Kłodzkiej.
Mimo bardzo napiętego rozkładu każdego dnia, dzieciom nigdy nie brakowało energii i chęci do działania.smiley

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A. Peplińska
RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ - KLASA 7
2019-03-18 09:59:18
Ledwo skończyły się ferie, a klasa 7 musiała się zmierzyć z pierwszą pomocą przedmedyczną. Dla tej klasy była to powtórka nauki tak ważnych czynności. Jednak pamięć "nie ta" i należało przypomnieć uczniom zasady postępowania. Po instruktażu, kilkoro przystąpiło do zadań. Nie obyło się bez pomyłek i stresu, ale koniec końców można powiedzieć, że część klasy 7 jest w stanie uratować komuś życie.
 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska, mgr M.Doros
KONKURS "KAŻDY Z NAS JEST RATOWNIKIEM"
2019-03-18 09:54:02

07 marca, trzy dzielne uczennice z klasy 8b - Jagoda, Amanda i Karolina - stanęły do konkursu z pierwszej pomocy "Każdy z nas jest ratownikiem", organizowanego przez VII L.O. w Sosnowcu. Dwoiły się o troiły, by jak najlepiej podołać wyzwaniom, jakie stawiano przed zespołami. Niektóre scenki przyprawiały o dreszcze, były nadzwyczaj realistyczne. Dziewczyny, mimo iż nie zdobyły podium, to pokazały się z bardzo dobrej strony i prezentowały dużą wiedzę oraz samodyscyplinę podczas wykonywania zadań. Przy tych niewiastach spokojnie można mdleć i opadać z sił.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A. Tomaszewska
MINI TARGI Edukacyjne
2019-03-14 07:54:22

Dzisiaj,13 marca, w SP nr 25 w Sosnowcu odbyły się Mini Targi z udziałem większości szkół kształcących po "podstawówce".
W spotkaniu licznie uczestniczyli Rodzice i Młodzież z klas ósmych!
Jestem przekonana, że taka forma przybliżenia kierunków kształcenia pomaga w podjęciu właściwych decyzji na przyszłość...dziękuję przybyłym Przedstawicielom szkół, Rodzicom i Uczniom!

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr I. Kmiecik
DYSKOTEKOWE SZALEŃSTWA 5A
2019-03-07 08:50:35

Szkolna dyskoteka dla klas starszych okazała się być dobrym pretekstem do odkrycia swojej natury. W klasie 5a pojawiły się zwierzaki, w tym tęczowy jednorożec, zawitali do nas goście, czyli klasa 7a, której serdecznie dziękujemy za odwiedziny. Jak już tradycja każe, na każdej naszej dyskotece wróżymy z...globusa. Zamknij oczy, wystaw palec, ja zakręcę, Ty zatrzymaj - gdzie wskaże palec, tam dotrzesz/pojedziesz. Takie wróżenie cieszy się największym zainteresowaniem.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
TŁUSTY...PIĄTEK W KLASIE 5A
2019-03-07 08:43:33

Podtrzymując tradycję wspólnych cotygodniowych posiłków oraz korzystając z okazji tłustego czwartku, klasa 5a zorganizowała sobie...tłusty piątek. W repertuarze oczywiście pączki oraz uwielbiane przez nas ciasto marchewkowe. Takie wypieki najlepiej smakując z mlekiem. Oby poszło w mięśnie.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: Wychowawca
WARSZTATY: MODEL BAKTERII I WIRUSA
2019-03-07 08:38:10

Uczestnicy zajęć "W 10 miesięcy dookoła świata" stanęli przed zadaniem wykonania modelu bakterii i wirusa. Praca z wykorzystaniem "byle czego" ucząca tworzenia modelu na bazie dostępnych rzeczy, w większości śmieci. Zabawy było mnóstwo, pomysłów na nowe odmiany masa, a efekt jak zwykle pozytywny.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
MIKROSKOPOWANIE KLASY 6
2019-03-07 08:32:03

Klasa 6a uczyła się mikroskopowania. Musieli wykonać własny preparat, a następnie właściwie wykonać obserwację pod mikroskopem. W ruch poszły ludzkie rzęsy, włosy, owoce, rośliny, a nawet ser żółty z kanapki, czy pazur kota. Na zdjęciach warstwa kociego pazura, ser z kanapki, tkanka tulipana, włos ludzki, cebulka rzęsy oraz kiwi.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ
2019-02-26 07:07:51

Tuż przed feriami uczniowie klas czwartych mieli okazję uczestniczyć w zajęciach dotyczących udzielania pierwszej pomocy w ramach programu „Ratujemy i uczymy ratować”. Zajęcia były podzielone na dwie części – teoretyczną i praktyczną.
W pierwszej czwartoklasiści dowiedzieli się jak należy wezwać pomoc, czyli gdzie zadzwonić i jakie dane należy podać dyspozytorowi. Przypomniano, że najważniejsze jest bezpieczeństwo osoby, która udziela pomocy. Następnie dzieci starały się wyjaśnić czym jest pierwsza pomoc i jakie elementy się na nią składają. Przedstawiono, jak należy wykonywać poszczególne czynności oraz jaka powinna być ich kolejność. Po takim przygotowaniu teoretycznym przystąpiono do ćwiczeń, podczas których układano poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej, a na fantomach ćwiczono resuscytację krążeniowo-oddechową. Czwartoklasiści byli zaangażowani w zajęcia i skupieni na wykonywanych ćwiczeniach. 

 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska, mgr M.Doros
DOŚWIADCZENIE BIODEGRADOWALNOŚCI MATERIAŁÓW I HODOWLA PANTOFELKA
2019-01-29 18:21:46

Uczniowie z zajęć poszerzających wiedzę przyrodniczą oraz Liga Ochrony Przyrody zapoczątkowali doświadczenie o biodegradowalności materiałów. Do specjalnego pojemnika włożyli skórkę z mandarynki, woreczek śniadaniowy i chusteczkę higieniczną. Umieścili dodatkowe rurki do przepływu powietrza, które włożone są w odpowiednie otwory w pokrywie. Założyli zeszyt obserwacji biodegradowalności materiałów. Teraz systematycznie będą dokonywać obserwacji i zapisu wyników. Założyliśmy także hodowlę pantofelka. Przez dwa tygodnie musimy obserwować "narodziny" tego protista, następnie zaobserwujemy jego życie pod mikroskopem.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
CZARY Z UDZIAŁEM ZIEMNIAKA
2019-01-29 18:14:51

Uczniowie klas piątych na zajęciach rozwijających ciekawość edukacyjną mogli czarować z ziemniaka. Rozwijając ciekawość biologiczną i z zakresu chemii badaliśmy wpływ jodyny stężonej i rozcieńczonej na skrobię ziemniaczaną. Podjęliśmy się przetestowania ile skrobi zawiera skrobia ze sklepu oraz budyń. Efekty były zadowalające. Najfajniej wygląda pod mikroskopem naturalna skrobia ze świeżo startego ziemniaka z kroplą roztworu jodyny - takich szafirków nigdzie indziej nie znajdziecie.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
WIGILIA KLASOWA 5A
2019-01-22 17:37:02

Wigilia klasowa 5a
Jak tradycja każe, co roku zasiadamy do jednego stołu i w atmosferze wzajemnej miłości i przyjaźni ucztujemy. W tym roku postanowiliśmy, że gotowanie odbędzie się na miejscu, tradycyjnie "siadamy, podano do stołu".

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
WARSZTATY EDUKACYJNE
2019-01-22 17:27:45

 

Warsztaty edukacyjne

Klasa 5a na Mikołaja postanowiła wyjechać na warsztaty edukacyjne. Zamiast filmów i relaksu postawiliśmy na naukę w nieco zabawnym wydaniu. W Wydziale Nauk o Ziemi, czyli dobrze znanej Żylecie odbyliśmy zajęcia z zakresu skał i gleb oraz bawiliśmy się chemią, a dokładniej zasadami i kwasami. Okazało się, że całkiem dobrze rozpoznajemy budulec naszej Ziemi, a także doskonale radzimy sobie z reakcjami chemicznymi tworząc fantastyczną tęczę zasadowo - kwasową.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr Anna Tomaszewska
AKTYWNE MIKOŁAJKI
2018-12-15 19:35:21

Aktywne mikołajki w klasie 5b i 6a

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr K.Baczyńska
ANDRZEJKI W KLASIE 5B
2018-12-08 19:42:03

Andrzejki w klasie 5b

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr K.Baczyńska
SZTOLNIA KRÓLOWA LUIZA
2018-11-25 19:47:17

Sztolnia Królowa Luiza

16 listopada klasy 5b, 5c i 6a wzięły udział w wyjeździe do Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu. Podczas zwiedzania wyrobisk pokopalnianych uczniowie poznali historię kopalni, sposoby wydobycia węgla i pracy górnika dawnej i dziś, zobaczyli maszyny górnicze "w akcji". Mieli także okazję wykazać się swoimi umiejętnościami i wytrzymałością próbując swoich sił w wykonywaniu takich prac górniczych jak cięcie drewna, skręcanie rurociągu czy urabianie węgla. Niezapomniane wrażenia dostarczyła również przejażdżka pociągiem górniczym Karlik.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr K.Baczyńska
KLASA 5A PIKNIK RODZINNY
2018-10-28 17:16:35

Październik rozpieszczał nas pogodą, a 13-stego wręcz idealnie dopasował ilość promieni do ilości rodzinnych uśmiechów. Piknik Rodzinny to doskonała okazja łączenia się rodziców, uczniów i nauczycieli. Zośka dała pokaz tańca, Piotr wariował na hulajnodze, Ewka i Milka przymierzały się do podróży na motorach, inni woleli zasypać wychowawcę i rodziców liśćmi, ale każdy bawił się doskonale

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
KLASA 5A ROZPOCZYNAMY ROK SZKOLNY
2018-10-28 17:13:49

Klasa 5a postanowiła rozpocząć rok szkolny od doskonalenia sprawności fizycznej - może za tym pójdzie sprawność logiczna? :) A co dzieci lubią najbardziej? - gdy chociaż na chwilę można oszukać grawitację, więc ułatwiły nam to trampoliny. Przy okazji uczciliśmy Dzień Chłopaka

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
WYJAZD KLASY 5B DO ZESPOŁU SZKÓŁ SPECJALNYCH NR 4 W SOSNOWCU
2018-10-22 21:48:36

Wyjazd klasy 5b do Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr K.Baczyńska
DZIEŃ CHŁOPAKA W KLASIE 5B
2018-10-22 21:46:10

Dzień Chłopaka w klasie 5b

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr K.Baczyńska