środa, 08 lutego 2023r. | Rok szkolny 2022/2023. | 10:49:25 |
Zakopane - koło turystyczne
Koło turystyczne "Włóczykij" ponownie w trasie. Tym razem 44 śmiałków wystawiło nos na mróz i odbyło zabawę na kuligu i imprezie góralskiej w Zakopanem, a dokładniej Dolinie Chochołowskiej. Na początku jednak odwiedziliśmy Park Iluzji, gdzie nic nie było takie, jak się wydawało. Potem buszowanie po słynnych Krupówkach oraz lekcja przyrody w Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na koniec kulik po Dolinie i zabawa przy ognisku. Konie w galopie, sanie podskakiwały, nosy wymarzły, palce u nóg zamieniły się w skamielinki... Ale było super.
Andrzejki w 4b
Tradycja wymaga, by lekko przybliżyć sobie przyszłość. Z dużym przymrużeniem oka przystąpiliśmy do szukania celu na ten rok, poznawania imion tegorocznych sympatii oraz lania wosku. Ciasteczka z wróżbą stały się smaczną atrakcją, a tańce i zabawy pomogły zrelaxować się przy całym tygodniu nauki.
Mikołajowe bombki
Przed świętami klasy czwarte wybrały się do fabryki bombek. Naszym celem było poznanie metod wytwarzania najbardziej znanych ozdób oraz wykonanie własnej, unikatowej bombki. Jednak przed tym chwilkę pobrykaliśmy na sali zabaw. Wszystko było super zabawą i ciekawą nauką.
W dniu 1.12.2022 roku klasa 8 "b" wraz z paniami A. Mijas oraz A. Ficińską wyjechała w ramach lekcji Edukacji Regionalnej do Muzeum Miejskiego w Pałacu Schoena w Sosnowcu . Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę w zakresie regionalizmu, biorąc udział w wykładzie połączonym z prezentacją multimedialną na temat:" Dzieje Sosnowca od osady do uzyskania praw miejskich w 1902 roku". Klasa wzięła także udział w grze interaktywnej zatytułowanej " Pokój zagadek". Uczniowie podczas gry interaktywnej wykazali się kreatywnością i wyobraźnią, tworząc ciekawą układankę z puzzli, dotyczącą terenu Zagłębia Dąbrowskiego z XIX wieku. Na zakończenie zajęć odbył się spacer wokół Pałacu Schoena.
Tym razem młodzi przyrodnicy mieli za zadanie stworzyć grupowe ZOO. Celem było nie tylko uformować z plasteliny zwierząt i ułożyć grupowy wybieg dla zwierząt, ale nauka, po co chronimy niektóre gatunki. Przyrodnicy zastanawiali się, jakie znaczenie ma ZOO poza rozrywka dla zwiedzających. Zawsze można się czegoś nauczyć.
Klasy ósme zmierzyły się z Azją. Z wybranych informacji należało wybrać prawdziwe, dotyczące Azji oraz państw azjatyckich, a następnie stworzyć plakat o Azji. Oj było zawrotu głowy. Okazało się, że nie wszystkie stwierdzenia są takie oczywiste. W dodatku niektórzy przenieśli lemura i koalę do Azji i Mur Berliński do Chin. Szybko naprawiono owe błędy i prace wyszły bardzo zadawalająco.
W naszej szkole od tego roku realizowany jest Program Edukacyjny "Włóczykij", który zakłada wyjazdy młodzieży w celu poznawania piękna swojego kraju. Na pierwszą wycieczkę wybraliśmy Kotlinę Kłodzką, którą postanowiliśmy zwiedzać 3 dni. Pogoda nam sprzyjała. Zwiedziliśmy Kopalnię Złota, Twierdzę Kłodzką z podziemiami, Błędne Skały, Szczeliniec Wieli, Park Narodowy Gór Stołowych, Twierdzę Srebrna Góra, Mały Most Karola, Kłodzko, Jaskinię Radochowską i tereny wokoło tych atrakcji. Na Błędnych Skałach pogoda uszykowała nam widoki niczym z filmów grozy - mgła przepędzana była przez podmuchy wiatru, a na Szczelińcu "białe mleko" zakryło krajobraz. Miało to swój tajemniczy urok. Wiele emocji przyniosło nam zwiedzanie Jaskini Radochowskiej- tak ciasnych i krętych przejść, to mało która jaskinia oferuje zwiedzającym. Piliśmy wody lecznicze, których smak niektórzy porównali do smaku krwi, ale większość wypiła "na zdrowie". Natomiast na wieczór, w ośrodku....niech to zostanie naszą wielką tajemnicą. Zapraszamy każdego na kolejne nasze poznawanie Polski.
W dniu 20.10.2022 roku klasa 8 "a" wraz z paniami A. Mijas oraz M. Dorosińską wyjechała w ramach lekcji Edukacji Regionalnej do Muzeum Miejskiego w Pałacu Schoena w Sosnowcu . Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę w zakresie regionalizmu, biorąc udział w wykładzie połączonym z prezentacją multimedialną na temat:" Dzieje Sosnowca od osady do uzyskania praw miejskich w 1902 roku". Klasa wzięła także udział w grze interaktywnej zatytułowanej " Pokój zagadek". Uczniowie podczas gry interaktywnej wykazali się kreatywnością i wyobraźnią, tworząc ciekawą układankę z puzzli, dotyczącą terenu Zagłębia Dąbrowskiego z XIX wieku. Na zakończenie zajęć odbył się spacer wokół Pałacu Schoena.
Z tej okazji odbył się w naszej szkole dzień języka niemieckiego. Uczniowie wykonywali tematyczne słowniczki obrazkowe do nauki tego języka. Ich prace zdobią naszą szkołę, a przy okazji możecie poćwiczyć znajomość słownictwa z różnych tematów. Polecamy.