sobota, 02 marca 2024r.
Rok szkolny 2023/2024.
17:03:57
Do poprawnej pracy strona wymaga plików Cookies.Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie

.
6 Z 31 DYSKOTEKA NA KARNAWAŁ
2024-02-20 14:06:05

Karnawał dla naszych uczniów zakończył się tanecznie. W onstatni dzień szaleństw młodzież bawiła się na dyskotece szkolnej. Głośno i wesoło, a przy tym bardzo miło spedzony czas. 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A. Tomaszewska
TALENCIAKI
2024-01-04 21:13:18

Druga edycja zbierania Talenciaków zakończona. Zebraliśmy całkiem sporo punktów, które wymieniono na tablet Lenovo (teraz zabawa pieskami - robotami będzie łatwiejsza), dwie relaksacyjne pufy na korytarz oraz znaczniki dla drużyn na lekcje wf. Nagród nie jest dużo, ale wartościowe. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie w akcję i wspieranie naszych działań.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
WIGILIA BEZ PLASTIKU
2024-01-04 21:07:54

W naszej szkole przystąpiono do akcji "Wigilia bez plastiku". Celem było korzystanie na klasowych spotkaniach z naczyń i sztućców papierowych, drewnianych lub wielokrotnego użytku. Większość uczniów podeszła do zadania bardzo poważnie i praktycznie w każdej klasie na stołach pojawiły się ekologiczne zamienniki plastiku. 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
Jasełka
2024-01-04 21:05:15

Chwilę przed świętami klasy piąte wprowadziły wszystkich w ten świąteczny czas. W trakcie jasełek poza opowieścią o świętej rodzinie i ubogiej rodzinie nie zabrakło kolędowanie. 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
ŚWIATOWY DZIEŃ PIŁKI NOŻNEJ
2023-12-13 11:30:47

10 grudnia obchodzono Światowy Dzień Piłki Nożnej, czyli święto dla graczy zawodowych, mniej zawodowych, amatorów i kibiców. W naszej szkole ten dzień uczciliśmy w poniedziałek przychodząc do szkoły w barwach ukochanych klubów, a samorząd uczniowski wykonał gazetkę informacyjną o tym sporcie.
Tak więc wszyscy "do boju"! 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A. Tomaszewska
ŚWIĄTECZNE DZIAŁANIA
2023-12-06 19:12:07

Klasa 7a wyszła naprzeciw świątecznym wymaganiom i postanowiła przyzdobić nieco klasy. Mając do dyspozycji mnóstwo koralików, wstążka i oczywiście brokatu, stworzyła swoich bohaterów świątecznych. 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
LEKCJE PROBLEMOWE
2023-11-29 23:08:54

Klasy siódme mają ostatnio sporo do przemyślenia, a wszystko przez coraz więcej lekcji problemowych. Praca nad konkretnym zadaniem w sposób aktywizujący ucznia to idealny przepis na totalny bałagan w klasie oraz oczywiście przyjemny sposób przyswajania wiedzy. 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
SPOTKANIE Z POSŁEM NA SEJM RP
2023-11-29 23:06:17

                                              7 listopada ( w poniedziałek ) w  klasie VII a odbyło się spotkanie z Posłem na Sejm RP Panem Mateuszem Bochenkiem.
Była to niecodzienna lekcja WOS. Pan Poseł opowiadał o zadaniach władzy lokalnej. Uczniowie dowiedzieli się również, jakie są  obowiązki posła, na czym polega praca w parlamencie.  Pan Bochenek chętnie odpowiadał na pytania  młodzieży dotyczące bieżących spraw związanych z miastem, dzielnicą.

Wydarzenie to na trwałe zapisze się w kalendarzu szkolnym.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr E. Przytuła
DZIADY
2023-11-13 08:20:16

7 listopada 2023 r. klasa VII a przygotowała  wieczorne spotkanie, na którym uczniowie wspólnie czytali lekturę " Dziady cz. II". W atmosferze zadumy uczestnicy wczuwali się w role poszczególnych bohaterów dzieła. Klimat tajemniczości i grozy podkreślała niesamowita scenografia i muzyka. Takie omawianie lektury na pewno na długo pozostanie w pamięci i pozwoli uczniom lepiej zrozumieć dzieło A. Mickiewicza.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr E. Przytuła
HYDROPOLIS
2023-11-09 18:59:33

Klasa 5b i 6b odwiedziły Hydropolis i podjęły się zgłębiania zagadnień związanych z wodą. Przeszli przez warsztaty, na których w praktyczny i przystępny sposób poznawali znaczenie wody w przyrodzie. Wykonywali proste, ale bardzo trafne dla zrozumienia tematu doświadczenia. Następnie udaliśmy się na zwiedzanie świata wody. Tutaj poszerzaliśmy swoją wiedzę, poznawaliśmy nowe ciekawostki, zastanawialiśmy się, nad przyszłością Ziemi i obiegu wody. Sporą atrakcją okazała się także sama podróż.. Długa, ale widać było, że młodzież potrzebuje kontaktu ze sobą na totalnym luzie. 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
NOCOWANIE W KOPALNI
2023-10-29 20:37:11

Koło turystyczne rozpoczęło swoje wojaże. Pierwszy cel: Kopalnia Soli Wieliczka. Zwiedzaliśmy trasę, która zmęczyła nasze nogi. Potem zasłużona kolacja w sali bankietowej. Największą radość wywołał nocleg w Komorze Słowackiego. Sala zabaw szybko wypełniła się naszym śmiechem, a duchy kopalni mogły przyglądać się, jak wygląda czas spędzony w zgranym i dobrym towarzystwie. Rano śniadanko i pożegnanie kopalni.. I już snujemy plany, gdzie tym razem powędrujemy.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
WYCIECZKA
2023-10-26 21:10:23

W dniu 25.10.2023 r. uczniowie klasy 8 wraz z opiekunami wyjechali do Sosnowieckiego Centrum Sztuki Zamek Sielecki. Był to wyjazd w ramach realizacji 10 godzin Edukacji Regionalnej, Uczniowie wzięli udział w wykładzie połączonym z prezentacją multimedialną na temat: Sosnowiec- moje miasto.  W programie wyjazdu było także obejrzenie wystaw : Mamo, tato to ja.
Świat nastolatka oraz wystawy zatytułowanej : Wobec piękna przygotowanej przez artystów wykładowców Katedry Rzeźby i Działań Przestrzennych
Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Sporym zainteresowaniem uczniów cieszyła się wystawa prezentująca wyniki prac wykopaliskowych prowadzonych na terenie Zamku Sieleckiego. Dzięki zastosowaniu przeszklonej podłogi w sali wystawowej, zwiedzający mogli zobaczyć odkopane pozostałości dawnej baszty. Na zakończenie odbył się spacer podziedzińcu zamkowym, podczas którego uczniowie wysłuchali ciekawych historii związanych z Zamkiem Sieleckim.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Mijas
ZAGŁĘBIOWSKI PARK SPORTOWY
2023-10-22 20:49:38

19 października 2023 r. uczniowie kl. VII a gościli w Zagłębiowskim Parku Sportowym w Sosnowcu - Zagórzu. Zwiedzili Stadion Zimowy, Stadion Piłkarski oraz halę" Arena". Mogli zobaczyć, jak wygląda pokład VIP, strefa szatni, sale konferencyjne, pomieszczenia dla dziennikarzy i spikerów. Stanęli również na murawie stadionu " Zagłębia Sosnowiec".
 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr E. Przytuła
WYCIECZKA DO MUZEUM GIER WIDEO
2023-10-20 18:37:02

28 września uczniowie klas starszych odwedzili Interaktywne Muzeum gier wideo w Krakowie, gdzie wehikułem czasu cofnęli się do lat 80 i 90 ubiegłego wieku. Muzeum przedstawia historię ewolucji i rozwoju gier arcade na przestrzeni lat.

Unikalna w Polsce kolekcja to ponad 150 klasycznych gier wideo. W zasobach muzeum znajduje się większość klasycznych gier, które zapisały się w historii rozwoju rozrywki jako najbardziej znaczące pozycje, które wywarły ogromny wpływ na współczesną pop kulturę.

Muzeum prezentuje swoje zasoby w formie interaktywnej więc na wszystkich automatach uczestnicy wycieczki mogli  grać bez żadnych ograniczeń.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr M. Dyczkowska
PRZESZŁOŚĆ GEOLOGICZNA POLSKI JAKO GRA
2023-10-20 17:25:21

Klasy 7 musiały mocno się skupić na powtórzeniu wiadomości o przeszłości geologicznej Polski. Zamiast kart pracy dostali zadanie: wykonać grę edukacyjną podejmując tematy z tego działu. Grupy z potem na czole tworzyły gry, następnie z wielką radością grali w swoje kreatywne wytwory pracy. 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
JAK POSKŁADAĆ KOSTKA
2023-10-20 17:22:51

Uczniowie klas 7 zmierzyli się z układem kostnym. Ich zadaniem było na czas właściwie ułożyć szkielet z rozsypanych kości. Podział na dwie grupy i mini wyścig. Dla zwycięzców nagrody. Było wesoło. 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
"Lekcje z Temidą "
2023-09-24 14:12:36

               Ponownie młodzież z naszej szkoły wzięła udział w "Lekcjach z Temidą". W bardzo przystępny sposób omówiono problemy z dodawaniem do Internetu różnych treści, z których mogą wyniknąć problemy, zagadnienie stalkingu, cyberprzemocy, hejtu w sieci. Zwrócono uwagę na obowiązki młodzieży oraz karalność za poczynania każdej osoby. Zwrócono sporą uwagę na zagadnienia nękania, terroryzowania otoczenia, wymuszeń. Przekazano młodzieży rzetelną wiedzę o konsekwencjach ich nieprzemyślanych działań, ale także uświadomiono, gdzie mogą szukać pomocy, jeśli są ofiarą takich działań. 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A. Tomaszewska
LEKCJA BIOLOGII W KLASIE 7
2023-09-18 21:52:16

Zaczęło się! Nowy rok szkolny, my rok starsi i tematy poważniejsze. Biologia klasa 7 - to obszerna tematyka, księga o człowieku. Postanowiliśmy przejść to ciekawie i przez zabawę. Dziś lekcja o skórze....jaka skóra jest, każdy widzi.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
SPRZĄTANIE ŚWIATA
2023-09-18 21:42:25

Za nami 30 akcja sprzątania świata! Nasza szkoła reprezentowana przez niektóre klasy i koła zainteresowań dzielnie brała udział w tym wydarzeniu. Samorząd uczniowski skupił się na promocji akcji w szkole wykonując tablicę informacyjną o historii związanej ze sprzątaniem świata i śmieciami. Klasa 5b, 6b i LOP zajęły się sprzątaniem poza murami szkoły. Ochoczo i dużym zaangażowaniem uczniowie rozprawili się z różnego rodzaju śmieciami. Uzbieraliśmy kilka worków z różnym sortem zanieczyszczeń, znaleźliśmy małe dzikie wysypiska, które również pozostawiliśmy w czystości. Nie ma co - nasi uczniowie uwielbiają być pomocni naturze!

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska