Do poprawnej pracy strona wymaga plików Cookies.Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie

Kontakt
Adres:
Szkoła Podstawowa nr 25
im Juliusza Słowackiego
41-218 Sosnowiec
ul.Ignacego Krasickiego 1

Telefon:
32 292-80-18
Fax:
32 263-94-13

Email:
sp25@sosnowiec.edu.pl

Dojazd:

Wyświetl większą mapę


BIP

"W 10 MIESIĘCY DOOKOŁA ŚWIATA"
2019-04-03 13:35:54

"W 10 miesięcy dookoła świata" to zajęcia dla pasjonatów biologii, przyrody i geografii. Tym razem zdobywcy wiedzy mieli zadanie geograficzne. Na początek puzzle z kontynentem, po ułożeniu należało podać nazwę kontynentu, wtedy grupa dostawała kolejna kartkę z zadaniami. Wszystko powiązane z umiejętnością korzystania z atlasu oraz czytania mapy.

 
 

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
ODYSEJA UMYSŁU - PRZEDSTAWIENIE
2019-03-18 10:05:04

Odyseusze po raz kolejny występowali ze swoimi Problemami Długoterminowymi. Co prawda, w tym roku nie stanęliśmy na deskach krakowskich sal, ale mieliśmy najwspanialszych jurorów, a zarazem widzów - naszych najbliższych! Stres z tym związany można liczyć razy tysiąc! Przez wiele miesięcy, dwie grupy uczęszczające na Odyseję Umysłu, tworzyły scenariusze, opracowywały problem, dzieliły rolami, wykonywały scenografię i stroje. W swoich działaniach musieli uwzględnić dwa sygnały dźwiękowe, pozytywne zakończenie, morał i zmieścić się w maksymalnie 8 minutach. Pracowali zespołowo, niejednokrotnie kłótnie generowały nowe możliwości, bywały starcia z tupnięciem nogą. W każdej grupie wyłaniał się lider i największy pomocnik. Ostatecznie praca została uwieńczona przedstawieniem i spotkaniem, jak my już to mówimy: "Rodziny Odysejowej". Jedna grupa chciała przekazać, że czasem złe uczynki są po to, by pomóc innym, najbardziej potrzebującym. Należy wtedy dać drugą szansę i nigdy nie oceniać po pozorach. Druga zwróciła uwagę na poszanowanie innych oraz przedmiotów. Ukazała to na przykładzie szkolnym, co było tak bliskie każdemu. Wielkie brawa dla Odyseuszy za trud włożony w pracę, kreatywność i wielka pogodę ducha, jaką prezentują każdego dnia!

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska
ZAJĘCIA DODATKOWE - KOSTEK
2019-01-23 19:21:46

Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów to także nie lada wyzwanie dla nich. Kilkanaście kartek, wiele kości, niektóre podobne do siebie, a zadanie jedno: "Ułożyć Kostka". Były przymiarki kości do rekwizytu kościotrupa, posiłkowanie się internetem, małe pomyłki kości strzałkowej i łokciowej, ale w ostateczności jakoś poszło. Trzeba przyznać, że grupy poradziły sobie doskonale.

ZAPRASZAMY do >> GALERII << !!

Autor: mgr A.Tomaszewska