poniedziałek, 15 lipca 2024r.
Rok szkolny 2023/2024.
19:32:08
Do poprawnej pracy strona wymaga plików Cookies.Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie


KOPALNIA SOLI WIELICZKA
2023-10-30 20:38:34

Koło turystyczne rozpoczęło swoje wojaże.

Pierwszy cel: Kopalnia Soli Wieliczka.

Zwiedzaliśmy trasę, która zmęczyła nasze nogi. Potem zasłużona kolacja w sali bankietowej. Największą radość wywołał nocleg w Komorze Słowackiego. Sala zabaw szybko wypełniła się naszym śmiechem, a duchy kopalni mogły przyglądać się, jak wygląda czas spędzony w zgranym i dobrym towarzystwie. Rano śniadanko i pożegnanie kopalni.. I już snujemy plany, gdzie tym razem powędrujemy.


Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: mgr A.Tomaszewska
WYCIECZKA
2023-10-26 21:10:23

W dniu 25.10.2023 r. uczniowie klasy 8 wraz z opiekunami wyjechali do Sosnowieckiego Centrum Sztuki Zamek Sielecki. Był to wyjazd w ramach realizacji 10 godzin Edukacji Regionalnej, Uczniowie wzięli udział w wykładzie połączonym z prezentacją multimedialną na temat: Sosnowiec- moje miasto.  W programie wyjazdu było także obejrzenie wystaw : Mamo, tato to ja.
Świat nastolatka oraz wystawy zatytułowanej : Wobec piękna przygotowanej przez artystów wykładowców Katedry Rzeźby i Działań Przestrzennych
Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Sporym zainteresowaniem uczniów cieszyła się wystawa prezentująca wyniki prac wykopaliskowych prowadzonych na terenie Zamku Sieleckiego. Dzięki zastosowaniu przeszklonej podłogi w sali wystawowej, zwiedzający mogli zobaczyć odkopane pozostałości dawnej baszty. Na zakończenie odbył się spacer podziedzińcu zamkowym, podczas którego uczniowie wysłuchali ciekawych historii związanych z Zamkiem Sieleckim.


Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: mgr A.Mijas
Konsultacje ze specjalistami
2023-10-25 14:53:48Autor: Dyrekcja
FESTYN RODZINNY
2023-10-22 20:40:55

     Jak co roku, tradycyjnie na jesień, odbył się Festyn Rodzinny. Tym razem cel bardzo poważny, uwzględniający tradycję i historię szkoły: zbiórka na nowy sztandar. Pogoda dopisała, uczniowie z rodzinami również. Pojawili się także zaproszeni goście, w tym Prezydent Miasta Sosnowca Arkadiusz Chęciński, Poseł na Sejm RP Mateusz Bochenek, Radny Piotr Dudek i inni.
    Były występy naszych uczniów, grup tanecznych spoza szkoły, konkursy i masa atrakcji. Jak zwykle kusiły potrawy słone i słodkie, kawiarenka zapraszała na kawę i ciasto. Policja i Straż Pożarna prezentowały radiowóz i wóz strażacki pozwalając chętnym zasiąść za kierownicą. Uczniowie mogli pochwalić się talentami na stanowisku talentów, a uczennice z klasy 7 dzielnie upiększały każdą chętna dziewczynę wykonując warkoczyki.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, tworzenie wspólnie ze szkołą rewelacyjnej rodzinnej atmosfery. Widzimy się w przyszłym roku. 
 


Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: mgr A.Tomaszewska
FESTYN RODZINNY
2023-10-16 09:27:41Autor: mgr A.Tomaszewska
PASOWANIE NA UCZNIA
2023-10-15 17:39:58
Dnia 16.10.2023 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie na ucznia. 
Klasy pierwsze zostały przyjęte do braci uczniowskiej.
Dzieci wykazały się wiedzą o Polsce, wiedzą jak bezpiecznie zachować się na drodze, potrafią pięknie recytować i śpiewać piosenki.
Gratulujemy pierwszoklasistom.

Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: mgr A.Nowak
MAMY KOTA NA PUNKCIE MLEKA
2023-10-09 07:33:36

5 października w naszej szkole gościliśmy uroczych gości: Kota Mleczysława oraz Mleczną Kicię.
Koty promowały zdrowy styl życia oraz konsumpcję mleka. Nasi sympatyczni goście odwiedzili klasy 2a i 2b.
Podczas wesołej zabawy przekazywali naszym uczniom wiele cennych informacji na temat korzyści płynących z picia mleka.


Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: mgr B.Malina