poniedziałek, 05 czerwca 2023r.
Rok szkolny 2022/2023.
08:45:55
Do poprawnej pracy strona wymaga plików Cookies.Więcej szczegółów znajdziesz w regulaminie


PASOWANIE NA UCZNIA
2022-10-20 20:27:41
13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość Pasowania na ucznia. W tym dniu uczniowie klas pierwszych oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 25 w Sosnowcu. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią recytować wiersze, pięknie śpiewać oraz właściwie się zachować. Uczniowie uroczyście ślubowali być dobrymi uczniami, dbać o dobre imię szkoły, szanować wszystkich i kochać swoją Ojczyznę, za co będziemy bardzo mocno trzymać kciuki oraz wspierać uczniów w dotrzymaniu złożonych obietnic. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy radości ze zdobywania wiedzy, wielu sukcesów i odkrywania swoich talentów.
 

Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: mgr K. Kulasik
DZIEŃ NAUCZYCIELA
2022-10-15 09:40:57

13 października w naszej szkole był wyjątkowym dniem. Uczniowie kl. VI a przygotowali akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która podkreśliła uroczystą atmosferę tego święta. Nauczyciele i pracownicy szkoły otrzymali życzenia i podziękowania za trud i wysiłek wkładany na co dzień w edukację oraz wychowanie młodego pokolenia. Miłym akcentem był koncert życzeń w wykonaniu  uczniów z kl. IV a, IV b, VI b, VIII b, którzy mieli przyjemność zaprezentować swoje wokalne i taneczne talenty. To był miły i przyjemny dzień.


Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: mgr E. Przytuła
FESTYN RODZINNY
2022-10-14 18:44:23

Mój ulubiony bohater książkowy – pod takim hasłem, w naszej szkole, odbył się w sobotę, 8 października, festyn rodzinny. Zgodnie z tym motywem, na imprezie mile widziane były osoby przebrane za znane postacie z dzieł światowej literatury. Jak się okazało odważnych nie zabrakło.

Program festynu był bardzo bogaty i różnorodny, obfitujący w wiele atrakcji. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. O ogromnym zainteresowaniu najlepiej świadczyła wysoka frekwencja i tłumy przy stoiskach.

 Nasza impreza odbyła się przy wsparciu ze strony Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej z Porąbki, policji oraz ratowników medycznych. Spore zainteresowanie budził wóz bojowy PSP – można było do niego wsiąść i z bliska obejrzeć ekwipunek, z którego na co dzień korzystają strażacy. Wyjątkowym gościem na festynie był wyszkolony pies policyjny, który brał udział w pokazach pracy policji z udziałem czworonogów. Natomiast ratownicy medyczni oraz strażacy z Porąbki przeprowadzili szkolenia z zakresu pierwszej pomocy i opowiedzieli zainteresowanym o swojej służbie .

Na festynie nie zabrakło także występów muzycznych i tanecznych. O tę część wydarzenia zadbali nasi uczniowie, absolwenci oraz zaproszeni goście. Kolejne pokazy na scenie, którą ustawił na boisku szkolnym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, ściągały spora publikę. W programie wydarzenia znalazły się także konkursy dla całych rodzin. Uczniowie wraz z rodzicami mogli się sprawdzić w zmaganiach edukacyjnych i sportowych.

Na festynie zadbaliśmy także o to, by nikt nie był głodny. Działała kawiarenka, można było kupić kawę, herbatę i ciasta. Prawdziwym hitem okazały się pieczonki przygotowane przez panie z naszej szkolnej kuchni. Środki, które uzyskaliśmy ze sprzedaży zostaną przekazane na stworzenie w szkole tzw. strefy relaksu na korytarzu i świetlicy.

Naszą imprezę odwiedzili m.in. prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński, poseł na Sejm RP Mateusz Bochenek oraz radny Piotr Dudek.

Wszystkim, którzy uczestniczyli w festynie oraz  przyczynili się do organizacji tego wydarzenia, serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że to nie ostatni raz, kiedy mogliśmy liczyć na Państwa serdeczność i wsparcie.


Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: mgr M.Dorosińska
FESTYN RODZINNY
2022-10-06 20:40:22Autor: mgr K. Baczyńska- Şevran
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY - APEL
2022-10-06 20:39:47
     5 października 2022 r. odbył się apel "Bezpieczna droga do szkoły" . Uczniowie klas trzecich przygotowali krótki program artystyczny na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. 
      Podczas apelu rozstrzygnięto konkurs plastyczny "Moja bezpieczna droga do szkoły" dla klas I oraz dla klas II - III konkurs wiedzy z zakresu bezpieczeństwa. Laureatom konkursu wręczono dyplomy i nagrody.

Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: mgr I. Środa
KONKURS NA PROJEKT MURALU
2022-10-06 20:33:05
Spółdzielnia Mieszkaniowa „HUTNIK" w związku z 200 rocznicą urodzin Błogosławionej Wandy Malczewskiej organizuje konkurs dot. muralu, który ma powstać na ścianie szczytowej budynku przy ul. Zapolskiej 6. Chcemy aby udział wzięły dzieci z dzielnicy Klimontów w której to ww. mieszkała i modliła się przy kapliczce w parku nazwanym Jej imieniem. Tematem pracy jest "Historia Klimontowa widziana oczami dziecka". Motywem przewodnim jest Dwór rodziny Siemieńskich w którym, w latach 1846-1870, mieszkała Wanda Malczewska.
(aktualna NZOZ Przychodnia).
 
Prace należy zgłaszać do wychowawców klas lub do siedziby SM "HUTNIK na ul. Gwiezdnej 1e w Sosnowcu
do 15.11.2022r.
 
Ogłoszenie wyników nastąpi 30.11.2022r na stronie szkoły w zakładce konkursy.
Nagrody zostaną rozdane w Klubie Bakcyl.
Wygrana praca będzie miała swój wkład w tworzeniu docelowego muralu.

>>>>> Karta zgłoszenia do konkursu plastycznego

>>>>> Regulamin konkursu 21.10.2022

>>>>> Wzór oświadczenia Konkurs Hutnik mural 11_10_2022


Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: p. A. Pikuła
Budżet obywatelski
2022-10-03 16:56:15Autor: p. A. Pikuła
SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW
2022-10-03 16:41:45
Nasza szkoła bierze udział w akcji sklepu sieci LIDL "Szkoła pełna talentów". W związku z tym zachęcamy Państwa do zbierania talonów, zwanych "talenciakami", na których jest kod. Można samemu wejść na stronę LIDL i przypisać "talenciaka" do szkoły (wyszukać Szkoła Podstawowa nr 25 w Sosnowcu i przepisać kod lub zeskanować kod QR) albo przynieść talenciaki do szkoły, wrzucić do wyznaczonego pudełka, a koordynator akcji na szkole sam przypisze kody.
Wszystkie informacje, jak zdobyć talenciaka, można przeczytać w regulaminie na stronie sklepu LIDL.
Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji i wspierania naszej szkoły.

Więcej zdjęć w >> GALERII << galerii. ZAPRASZAMY !!


Autor: mgr A. Tomaszewska
Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki
2022-10-03 16:12:12Autor: mgr I. Środa